فروش بخار بنزین در پمپ بنزین های کشور ادامه دارد

اخیرا بازهم موضوع فروش بخار بنزین در جایگاه های سوخت کشور داغ شده است. مشتریان با ابهاماتی در مورد صحیح بودن میزان سوخت خریداری شده روبرو شده اند.

بطوریکه برخی از انها بر سر یک موضوع تفاهم دارند و ان این است که : « به همان میزان همیشگی بنزین می زنیم اما متوجه می شویم که آمپر بنزین به همان مقدار بالا نیامده است ».

fuel-half

یک راه پیشنهادی برای آزمون این ادعا پر کردن یک گالن 20 لیتری است. با این حال شایعاتی که در مورد هوا فروشی در برخی از جایگاه های سوخت رسانی بوجود آمده، کاملا توسط جایگاه داران سوخت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، رد شده است.

در واقع با رد کردن این موضوع پاسخ ما به آزمون گالن 20 لیتری را اینگونه می دهند که اگر نازل عددی بیش از 20 را نشان داد. ایراد از گالن شما بوده و نازل هیچگونه خطایی ندارد.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور در واکنش به این موضوع آن را غیر علمی و اثبات نشده خواند و گفت که مردم هوا نمی خرند بلکه بخار بنزین است که به جای بنزین وارد باک خودرو می شود.

وی اینگونه ادامه داد: « بنزین ذخیره سازی شده در درون نفتکش های جاده ای، سرد و دمای آن بسیار پایین است. از این رو هنگام تخلیه بنزین ذخیره سازی شده درون نفتکش به علت گرما و حرارت بالای محیطی بخشی از آن تبدیل به بخار می شود و بیشترین میزان بخار موجود نیز مربوط به همان زمان است.»

Benzin_526194a

حاج محمد رضا با ارائه توصیه ای به خودروسواران تاکید کرد که « اگر می خواهید بخار بنزین خریداری نکنید، در هنگام تخلیه نفتکش سوخت گیری نکنید.»

« در این مواقع به دلیل افزایش تبخیر و بالا رفتن بخارات بنزین عملا بخشی از بنزین خریداری شده توسط خودروسواران بدون احتراق مانده و به شکل بخار تبخیر می شود.»
در بین سخنان رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور با اسم طرحی به نام کهاب به منظور کم کردن بخار بنزین برخوردیم که طبق گفته های وی همانند دیگر طرح ها یا به انجام نرسیده است و یا چند سالی تاخیر در اجرای آن بوجود آمده است.

با اجرای این طرح توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور در تمام جایگاه های سوخت کشور با توجه به استاندارد های بین‌المللی به طور کامل انجام شود عملا با کمترین میزان بخار و تبخیر بنزین مواجه هستیم. کهاب به معنی: « کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخار بنزین است. » که هدف اصلی آن کاهش میزان بخار بنزین در تمام مراحل سوخت گیری است و هم اکنون به دست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور در حال اجرا است.

benzin-2

با توجه به سمی و فرار بودن مواد هیدروکربنی که تمایل زیادی به ترکیب شدن دارند. در صورت انتشار در محیط می توانند آثار نامطلوب فیزیولوژیکی، زیست محیطی و اقتصادی را بوجود آورند.

از حیث اقتصادی نیز بنا بر آمارهای موجود، ضرر ناشی از تبخیر بنزین از کل جایگاه های کشور به حدود 300 میلیارد تومان می رسد و این درحالیست که اجرای طرح کهاب با رقمی در حدود 600 میلیارد تومان امکان پذیر بوده است اما تعلل و انتخاب شیوه اشتباه برای اجرای این طرح باعث ادامه روند ضرر و زیان ناشی از تبخیر شدید بنزین شده است.

اجرای طرح کهاب از سال 87 در کشور کلید خورد و تا شال 90 سه هزار و پانصد جایگاه عرضه سوخت در سراسر کشور به سیستم بازیافت تبخیر بنزین مجهز شدند. حاج محمد رضا باردیگر در مورد هوا فروشی تاکید کرد که، این امر موضوعی طبیعی در سراسر دنیا است اما آنها با اجرا طرح کهاب، بخار کمتری دارند.

در سال 1997 میلادی، شرکت اسپانیایی رپسول starchitect Norman را به استخدام خود در آورد تا یک پمپ بنزین جدید را برای ساخت در 200 منطقه از اسپانیا طراحی کند. طرح ارائه شده حاوی رنگ های سازمانی رپسول بود و با هر نقطه ای اسپانیا هارمونی داشت. تعداد، ارتفاع و میزان تداخل این سازه های چتری با یکدیگر فرق دارند اما به راحتی از فاصله دور قابل تشخیص هستند.

وی همچنین ادامه داد که تبخیر بنزین بیشتر در شش ماهه اول سال که دمای هوا بالا است رخ می دهد و در شش ماهه سرد سال این مشکل کم می شود.

طبق گفته های حاج محمد رضا در نهایت اینگونه نتیجه می گیریم که طرح کهاب بعد از گذشت 8 سال هنوز بطور کامل عملی نشده و تاریخ دقیقی نیز برای تکمیل این طرح داده نشده است. پس این وظیفه رانندگان است که مراقب باشند بخار درون خودرو خود نریزند.

برچسب ها

مطالب مرتبط

25 تکنیک ساده برای کاهش مصرف سوخت و آلودگی زیست محیطی خودروها

با توجه به افزایش همیشگی قیمت سوخت و پر مصرف بودن خودروهای داخلی بهتر است که از همین لحظه برای کاهش مصرف سوخت خودرو ها اقدام کنید. 1- از گذاشتن تجهیزات اضافی در خودرو بپرهیزید ، وزن بیشتر مصرف بیشتری به همراه خواهد داشت. 2- اگر با سرعت 90 کیلومتر در ساعت رانندگی کنید می توانید 21 درصد... ادامه مطلب

بررسی عوامل مسبب گشتاور بیشتر موتورهای دیزلی نسبت به بنزینی

صحبت در مورد تفاوت های بیشمار موتورهای بنزینی و گازوئیلی همواره وجود داشته و هر پیشرانه ای با توجه به مزایایی که در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می دهد طرفداران خاص خود را دارد. طرفداران موتورهای گازوئیلی همواره بر روی گشتاور فوق العاده این دسته از پیشرانه ها تاکید کرده و به عنوان یک... ادامه مطلب

احتمال اختصاص سهمیه بنزین قابل فروش برای همه؛ راهکاری عجیب به امید کاهش قاچاق سوخت

اوج گیری مصرف بنزین و سایر حامل‌ های انرژی در کشور زنگ خطر تند شدن شیب صعودی مصرف را به صدا در آورده تا توجه افراد را به این عامل مهم جلب کند. در حالی که رشد مصرف بنزین تا میانگین بیش از ٩٠ میلیون لیتر در روز از سویی و رشد لجام گسیخته قاچاق... ادامه مطلب

کمبود عرضه بنزین سوپر در کشور ادامه دارد؛ خودروهای مُدرن و توربو قابل استفاده نیستند

حدود سه ماه است که بسیاری از جایگاه های سوخت با کمبود بنزین سوپر مواجه هستند و بسیاری دیگر از جایگاه ها، اصلا بنزین سوپری در دسترس ندارند که عرضه کنند. شرکت ملی پالایش ‌و پخش فرآورده‌های نفتی اخیراً توضیحاتی را در این باره ارائه داد. طبق اعلام رسمی این شرکت هم‌اکنون توان تولید بنزین سوپر... ادامه مطلب

تاثیر استفاده از بنزین سوپر بر روی مصرف سوخت و عملکرد خودرو

انجمن اتومبیل ایالات متحده اخیرا یک تحقیق بسیار جالب درباره میزان تاثیر استفاده از بنزین سوپر بر مصرف سوخت و عملکرد موتور انجام داده است. در این تحقیق، دست اندرکاران شش مدل مختلف را که سازندگان آنها خریداران را به استفاده از سوخت با اکتان بالا توصیه کرده اند، گردآوری نموده و بر اساس چند... ادامه مطلب

افزایش قیمت بنزین شاید وقتی دیگر

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص شایعات گرانی بنزین گفت: شایعات مبنی بر افزایش قیمت حامل های انرژی در کشور بی اساس است. سید محمدرضا موسوی خواه ­با اشاره به شایعات منتشر شده در فضای مجازی افزود: اگر قرار به افزایش قیمت بنزین و سایر حامل های انرژی در میان باشد وزارت نفت به... ادامه مطلب

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x