کنسول بازی جدید نینتندو احتمالا کمی از پلی استیشن 4 ضعیف تر است

کنسول بازی جدید نینتندو احتمالا کمی از پلی استیشن 4 ضعیف تر است

به گفته وبسایت VentureBeat، در پردازنده تگرای نینتندو سوییچ از آخرین معماری توسعه یافته توسط شرکت انویدیا، پاسکال، استفاده نشده و از معماری مکسول در پردازنده گرافیکی کنسول تازه ژاپنی ها استفاده شده است. علاوه بر این، با نزدیک شدن به رونمایی رسمی از سوییچ، شایعاتی منبی بر قدرت یک ترافلاپی این کنسول به گوش می رسد.

اگر شایعات درست باشند، کنسول تازه نینتندو نسبت به کنسول های دیگر حاضر در نسل هشتم  از قدرت پردازشی پایین تری برخوردار خواهد بود. این شایعه در حالی منتشر شده که مایکروسافت از قدرت شش ترافلاپی پروژه اسکورپیو سخن به میان می آورد و به کنسول تازه سونی نیز از قدرت ۴.۲ ترافلاپی بهره می برد. حتی پلی استیشن ۴ معمولی با ۱.۸ ترافلاپ و اکس باکس وان با ۱.۳ ترافلاپ همچنان از نظر قدرت پردازشی از سوییچ قدرتمندتر خواهند بود.

با این حال، VentureBeat در متن خود به این مسئله اشاره می کند که پردازنده مکسول تگرای نینتندو سوییچ به اندازه کافی قدرت خواهد داشت تا بتواند بازی های منحصر به فرد این شرکت را به اجرا در آورد. اما با این اوصاف نمی توان انتظار داشت که کنسول تازه نینتندو بتواند به اجرای بازی هایی همچون Uncharted 4 بپردازد.

zelda-breath-of-the-wild-w600

به گفته منبع خبر، نینتندو آنقدر برای عرضه سریع تر سوییچ عجله داشته که نمی توانسته برای رسیدن معماری پاسکال از سوی انویدیا صبر پیشه کند و ترجیحا به جای آن از معماری قدیمی تر مکسول در کنسول تازه خود استفاده کرده است.

با این حال کارشناس بازار، جان پدی، به طرفداری از نینتندو پرداخته و در صحبت هایش به غیر قابل قیاس بودن نینتندو سوییچ با دیگر کنسول های فعلی اشاره کرده است: «من به هیچ عنوان در تصمیم نینتندو تردید یا ریسکی مشاهده نمی کنم.»

او در ادامه صحبت هایش افزود: «از نظر بسیار از طرفداران و منتقدین مقایسه سونی و مایکروسافت با نینتندو اشتباهی بزرگ است. چرا که نینتندو با آن چه در اختیار دارد، محصولی مقرون به صرفه و با ارزش در اختیار کاربران قرار می دهد و سعی دارد با ساخت بازی های جذاب و گیم پلی محور، آن ها را مجذوب خود سازد. نینتندو هیچگاه پیشرو تکنولوژی نبوده و مقایسه آن با سونی همانند مقایسه خودروهای فولکس واگن با کروت است. این مقایسه ای غلط و خنده دار بوده و اهانت به طرفدارانی است که نینتندو را دوست دارند.»

به هر حال، هنوز هیچ چیز از سوی نینتندو تائید یا تکذیب نشده و باید تا انتشار اطلاعات تکمیلی از سوی این شرکت خوشنام در جریان معرفی رسمی سوییچ در بیست و چهارم دی ماه منتظر بمانیم.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato