معرفی سدان 1000 اسبی لوسید موتورز برای جنگ با تسلا

معرفی سدان 1000 اسبی لوسید موتورز برای جنگ با تسلا

لوسید موتوز یک استارت آپ چینی و آمریکایی است که با یک هدف شاخص یعنی شکت دادن تسلا وارد کارزار ساخت خودروهای تمام برقی شده است.

اولین محصول آن ها هم به جنگ مستقیم با مدل S تسلا می رود و آنقدر مشخصات بالایی دارد که حداقل بر روی کاغذ تسلا مدل S را به راحتی شکست می دهد.

lucid-motors-air-side-profile-02-w600-h600

لوسید با بخش SDI سامسونگ همکاری می کند و باتری های لیتیوم یونی آن توسط سامسونگ تغذیه می شود. در واقع این باتری ها مشابه باتری های کار شده در بی ام و i3 و i8 هستند و برای مدل های این شرکت به صورت اختصاصی توسعه داده شده اند.

lucid-motors-air-rear-end-w600-h600

لوسید ادعا می کند که باتری های این شرکت بهترین نسبت انرژی به چگالی را دارا هستند. ادعایی که چند وقت پیش توسط دیگر استارت آپ پر سر و صدا یعنی فارادی فیوچور هم مطرح شده بود.

lucid-motors-air-front-headlight-details-w600-h600

به صورت پایه این مدل از ۴ صندلی برخوردار است اما می توان دو صندلی خمیده دیگر به صورت یک آپشن اضافه استفاده کرد. همچنین تعلیق بادی به کار رفته در این مدل با استفاده از تکنولوژی سوپاپ های احیا کننده نرم ترین سواری را در بین هم قطاران خود خواهد داشت.

lucid-motors-air-rear-taillights-w600-h600

لوسید از یک سیستم رانندگی خودکار که توسط این شرکت توسعه داده شده است بهره می برد و با سنسور های متناسب و مورد نیازش پس از توسعه کامل تکنولوژی آن و همینطور مجوز های قانونی آن تکمیل خواهد شد.

lucid-motors-air-top-view-in-motion-w600-h600

این مدل که نامش Air است از اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی بر روی خط تولید خواهد رفت. میزان برد باتری های آن با یک بار شارژ کامل در حدود ۶۸۰ کیلومتر خواهد بود و قدرت آن به ۱۰۰۰ اسب بخار می رسد.

lucid-motors-air-top-view-w600-h600

قیمت پایه ای این مدل در حدود ۶۵ هزار دلار آمریکا است و بسته به سطح آپشن گذاری می تواند تا بیش از ۱۰۰ هزار دلار آمریکا افزایش پیدا کند.

lucid-motors-air-rear-taillight-w600-h600

در حال حاضر ۲۲۵ نسخه محدود آن در بازارهای آمریکا و کانادا پیش فروش می شوند.

شاید جالب ترین نکته ای که با عرضه خودروهای فارادی فیوچر، لوسید موتورز، تسلا و ...دیده می شود، این باشد که خودروهای برقی نه تنها نمونه های خسته کننده و حوصله سر بری نیستند بلکه به راحتی می توانند از نظر عملکردی قدرتمندترین خودروهای مجهز به موتورهای احتراق داخلی را شکست دهند.

Porsche-Mission_E_Concept_2015_wallpaper_05

از این رو می تواند این نوید را داد که حداقل در بازارهای جهانی آینده سبز و پاک صنعت حمل و نقل با قدرت، سرعت و لذت همراه خواهد بود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato