معرفی دوج چلنجر GT AWD؛ اولین ماسل کار دو دیفرانسیل جهان

معرفی دوج چلنجر GT AWD؛ اولین ماسل کار دو دیفرانسیل جهان

این روزها که آلمانی ها در حال حرکت به سمت خودرو های برقی هستند، آمریکا ها نیز دست به تولید خودرو هایی زده اند که دیگر نمی توان آمریکایی خطابشان کرد و لذت رانندگی در حال از بین رفتن است.

وقتی صحبت رانندگی توی برف پیش میاید خودروهای ماسل کار آمریکایی در آخر لیست قرار می گیرند و این مسئله دقیقا چیزی است که دوج در اخرین تبلیغ خود هدف قرار داده است. دوج برای ۲۰۱۷ یک خودرو چلنجر GT چهار چرخ متحرک تدارک دیده است.

dog-gt-1

با توجه به گفته های اقای Tim Kuniskis مدیر اجرایی فیات کرایسلر، این اولین و تنها ماسل کار آمریکایی کوپه چهار چرخ متحرک دنیا است.

بالاخره آنچه که نباید می شد، اتفاق افتاد، یک ماسل کار آمریکایی که نتوان با آن شیطنت کرد تولید شد.

dog-gt-6

هرچند بعد از تولید موستانگ و کامارو ۴ سیلندر، ساخت یک دوج ۴ چرخ متحرک چندان هم دور از ذهن نبود. خبر تولید یک خودروی چهار چرخ متحرک از سوی دوج برای کسانی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند، خبر بسیار خوبی است.

حالا مردم مناطق شمالی آمریکا و کانادا هم می توانند طعم رانندگی با یک کوپه قدرتمند تمام آمریکایی را بچشند.

dog-gt-3-copy

در حالت عادی تمام نیرو چلنجر به چرخ های عقب منتقل می شود و به محض اینکه مقداری هرز گردی در چرخ های عقب توسط کامپیوتر حس شود، بخشی از قدرت به چرخ های جلو نیز منتقل می شود و دوج چلنجر شما به یک خودروی چهار چرخ متحرک تبدیل می شود.

دوج چهار چرخ متحرک با یک موتور ۳.۶ لیتری V6 با توان ۳۰۵ اسب بخار و یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک روانه بازار می شود. هیچ شکی نیست که دوج یک موتور V8 نیز برای علاقه مندان به صدای خاص این پیشرانه ها به عنوان آپشن ها در نظر گرفته است اما چلنجر GT با یک موتور V6 قیمت پایه ای برابر ۳۳۳۹۵ دلار خواهد داشت که در مقایسه با کوپه های ۴ چرخ متحرک اروپایی رقمی بسیار مناسب و رقابتی به نظر می رسد.

dog-gt-5

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato