نوکیا از اپل به خاطر نقض حقوق اختراع خود شکایت کرد

نوکیا از اپل به خاطر نقض حقوق اختراع خود شکایت کرد

شرکت فنلاندی نوکیا روز گذشته اعلام داشت که از کمپانی بزرگ آمریکایی اپل، به خاطر استفاده غیر قانونی از حق اختراع هایش، در آمریکا و آلمان شکایت خواهد کرد.

پس از خرید شرکت NSN در سال ۲۰۱۳ و خرید آلکاتل-لوسنت در سال ۲۰۱۶، نوکیا حالا مالک حقوق بسیار ارزشمندی است. این شرکت طی بیست سال گذشته بیش از ۱۱۵ میلیارد دلار روی بخش تحقیق و توسعه خود سرمایه گذاری کرده و پتنت های بسیاری را به ثبت رسانده است.

ایلکا رانستو، مدیر بخش تجارت پتنت های نوکیا می گوید طی تمام این سال ها سعی داشتیم تا با شرکت هایی که از اختراعات ما استفاده می کردند به نتیجه برسیم اما حالا زمان آن رسیده که اقدامی موثر کرده و حقوق خود را بگیریم.

پرونده های شکایت در دادگاه های آلمان و آمریکا به ثبت رسیده اند و دربرگیرنده ۳۲ حق اختراع در زمینه نمایشگر، رابط کاربری، نرم افزار، آنتن، چیپست و کدهای ویدیویی می شوند.

این طور به نظر می رسد که دلیل شکایت از اپل، پاسخی به پرونده آنتی تراست اهالی کوپرتینو بوده است. گویا اپل از نوکیا و ۹ شرکت دیگر که آن ها را همدست نوکیا می خواند به دلیل اخاذی و گرفتن درآمد گزاف شکایت کرده و نوکیا نیز حالا در اقدامی متقابل دست به شکایت زده است.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato