ابراز پشیمانی مایکروسافت؛ گذر از خط قرمز در ارائه پیشنهاد به روزرسانی رایگان ویندوز 10

همانطور که احتمالا می دانید مایکروسافت در زمان معرفی ویندوز 10 از امکان به روزرسانی رایگان ویندوزهای قدیمی تر 7 و 8 به آخرین نسخه سیستم عامل این شرکت خبر داد.

حال «کریس کاپوسلا» رئیس بخش بازاریابی مایکروسافت در مصاحبه خود در پادکست «هفتگی ویندوز»، کمپین آپدیت به ویندوز 10 را باعث آزار و اذیت کاربران دانست و از این قضیه اظهار پشیمانی کرد. کاپوسلا گفت که به طور کلی، برنامه ها و سیاست های ردموندی ها در تبلیغ به روزرسانی ویندوز بسیار کارآمد بوده است.

کاپوسلا گفت:

ما کاربران انتظار داریم تا به دلایل امنیتی از ویندوز 10 روی سیستم های خود استفاده کنند. اما تعریف یک نقطه تعادل برای خط قرمز آزار و اذیت کاربران، چیزی بود که ما برای رسیدن به آن تلاش کرده و به نظرم بعد از سال ها توانستیم به آن دست یابیم.

cc1a034e691595083e0f14fd996eb1dce2530d80

گفتنی است که به نظر کاپوسلا، نقطه عطفی در کمپین به روزرسانی ویندوز 10 وجود داشت که مایکروسافت در آن زمان بسیار فراتر از خط قرمز مذکور قدم برداشت. چند ماه مانده به آخرین مهلت به روزرسانی رایگان ویندوز 10، کاربران با پیغامی مواجه شدند که به شکل عجیبی با زدن ضربدر موجود در گوشه پنجره پیغام که معمولا برای لغو عملیات است، با برنامه ریزی آپدیت به ویندوز 10 در پیش زمینه مواجه شدند.

کاپوسلا می گوید که تنها چند ساعت پس از دریافت بازخوردها، مایکروسافت اذعان داشته که «پا را بسیار فراتر» گذاشته است. کاربران ویندوز از این اقدام مایکروسافت ناراضی بوده و این واقعه به شهرت ردموندی ها ضربه زده است.

کاپوسلا افزود:

مسلماً تغییر پیغام مذکور و بازگشت به شرایط قبل، احتیاج به زمان داشته و این دو هفته برای ما بسیار دردناک بود اما توانستیم درس های بسیاری از آن بگیریم.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟