معرفی بازی Blocky Basketball؛ بسکتبال تا بینهایت

معرفی بازی Blocky Basketball؛ بسکتبال تا بینهایت

نه فقط برای داشتن یک ایده متفاوت، Score! Hero را می توانیم عنوانی عالی می نامیم چون توسعه دهنده جای پرداخت به قسمت های گوناگون و اضافی روی بخش هایی دست گذاشت که برای گیم پلی اش کفایت می کردند؛ خلاف بعضی سازندگان که نمی دانیم برای چه تمام المان ها را با هم می خواهند. Full Fat ابتدای ۲۰۱۶ تصمیم گرفت رویه First Touch را ادامه داده و تجربه ای که قبلا از سبک ورزشی ندیده بودیم را به مخاطبین هدیه بدهد.

اپلیکیشن هایی که اتفاقا گرفتند و همین مسئله موجب شد تا شاهد بازی هایی با مکانیزم های مشابه باشیم. Blocky Basketball که آخرین دستپخت این استودیو است چند ماه پیش به انتشار رسید. به بهانه محبوبیت این گونه عناوین هم تصمیم گرفتیم به یکی از بهترین های آن ها نگاه بیندازیم تا ببینیم Full Fat چگونه توانسته طعم شیرین موفقیت را با بازیابی یک ایده بارها بچشد.

blocky-basketball

گیم پلی اپلیکیشن های مشابه Blocky Basketball به دو مرحله تقسیم می شوند. قسمت ابتدایی شما باید با انجام حرکت هایی [بسته به ورزشی که انجام می دهید] بازیکن های رو به رویی را رد کنید تا به خط پایانی برسید. اینجا نوبت به بخش دوم رسیده و با شوت به سمت دروازه یا سبد به پیروزی می رسید. مکانیزم های Blocky Basketball هم دقیقا همین گونه هستند.

به واسطه پاس هایی باید از بسکتبالیست ها پیشی بگیرید و با رفتن به بخش دوم، هنگامی که فلش بالای صفحه روی خط های زرد [پرتاب توسط خود شما] یا سبز [پاس به بازیکن رو به رویی و پرتاب توسط او] قرار گرفت روی اسمارت فون کلیک نمایید تا شلیک کند. این روند تا پایان وقت معین شده ادامه می یابد. یعنی Blocky Basketball عنوانی Endless Runner بوده و انتظار مرحله های مختلف را نداشته باشید.

برای این که به ثانیه های خود هم بیافزایید، کافیست تا با سرعت بالا پاس دهید. مکانیزم های ساده عناوین Full Fat جالب هستند و سرگرم خواهید شد. اما متاسفانه مسئله «تک سناریویی» آن ها پس از یک یا دو ساعت انجام اپلیکیشن های این توسعه دهنده خیلی به چشم می آید. Score! Hero را به یاد بیاورید؛ ۱۰۰ ها مرحله که با تمام آن ها موقعیت های متفاوت را تجربه می کردید.

blocky-basketball

First Touch با استفاده از سناریوهای گوناگون توانست تا جذابیت Score! Hero را پس از ده ها ساعت همچنان حفظ نماید. شاید مکانیزم اپلیکیشن های Full Fat با Score! Hero متفاوت باشند ولی مطمئنا توسعه دهنده می توانست با اضافه سازی چالش هایی این نقطه ضعف بزرگ اپلیکیشن هایش را بپوشاند. افزایش سرعت گیم پلی یا تعداد رقیب ها از روش های مرسوم بین توسعه دهندگان است.

اما برای بازی هایی همانند Blocky Basketball مناسب نیستند. البته این حرف ها موجب نشوند که ساخته Full Fat را عنوانی ضعیف بنامید. به اعتقاد ما، المان های جالب و ساده گیم پلی این اپلیکیشن به تنهایی کافی هستند تا دست به تجربه Blocky Basketball بزنید. فقط امیدواریم Full Fat روند همیشگی اش را ادامه نداده و روی معجون تولید عناوینش تغییرات درست بدهد.

Blocky Basketball
  • Blocky Basketball
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Full Fat
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۰۱ / ۳۳.۷ مگابایت
دانلود

اپ‌استور


گوگل‌پلی


کافه‌بازار

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato