حراج فراری 250 GTO؛ گران ترین خودرو جهان

حراج فراری 250 GTO؛ گران ترین خودرو جهان

در اوایل دهه ۶۰ میلادی، زمانی که شخصی به نام انزو با مشتی آهنین و عزمی راسخ در حال گسترش تجارت خود بود، محصولی با نشان فراری ظهور کرد که بعدها به یکی از جاودانه ترین اتومبیل های تاریخ تبدیل شد.

yes-the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_6

این خودرو که ۲۵۰ GTO نام دارد، در سه سری مختلف و در مجموع به تعداد بسیار محدود ۳۹ دستگاه بین سال های ۱۹۶۲ و ۱۹۶۴ تولید شد که ۳۳ دستگاه آن به سری یک تعلق داشتند.

همین تعداد محدود در کنار طراحی خاص که با گذشت نیم قرن هنوز آن را زیبا و جذاب نشان می دهد، باعث شده تا ۲۵۰ GTO به یکی از محبوب ترین و گران ترین خودروهای کلکسیونی بدل شود.

the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_20 the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_26

شاهکار آبی رنگی که این مقاله به آن اختصاص یافته، دومین دستگاهی است که توسط هنرمندان فراری ساخته شده و اولین عضو خانواده خود محسوب می شود که حضور در مسابقات اتومبیل رانی را تجربه کرده است.

این نمونه ویژه با شماره سریال ۳۳۸۷GT، تاریخچه بسیار افتخارآمیزی دارد و دقیقا به همین دلیل حامل برچسب قیمتی است که افراد بسیار کمی توانایی پرداخت آن را دارند!

the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_17 the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_30

چنانچه در حساب بانکی خود ۴۵ میلیون پوند یا ۵۵.۷ میلیون دلار داشته باشید، می توانید با صرف آن برای این جواهر چهار چرخ ادعا کنید که صاحب گران قیمت ترین خودرو حال حاضر جهان شده اید!

yes-the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_7 yes-the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_8

این ۲۵۰ GTO که برای آخرین بار در سال ۲۰۱۲ و در تور برگزار شده به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولید این مدل در انظار عمومی ظاهر شده، با سن ۵۵ ساله خود (مدل ۱۹۶۲) در چند مسابقه اتومبیل رانی از جمله مسابقات ۲۴ ساعته لمان و مسابقات ۱۲ ساعته سبرینگ به پیروزی دست یافته است.

yes-the-most-expensive-car-in-the-world-is-for-sale_10

ارزش گذاری این خودرو با چنان تاریخچه پرباری کار بسیار دشواری است، اما با قیمت ۴۵ میلیون پوندی می تواند یک هدیه کریسمس تمام عیار برای علاقه مندان به خودروهای کلاسیک باشد.

250-gto

طبق انتظار کمپانی Talacrest که بصورت ویژه به معامله خودروهای کلاسیک فراری می پردازد، برای فروش این جواهر با نشان اسب سرکش پیشقدم شده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato