دولت چین تا سال 2018 استانداردهایی برای اتومبیل های خودران وضع خواهد کرد

دولت چین تا سال 2018 استانداردهایی برای اتومبیل های خودران وضع خواهد کرد

پیش از این در اوایل سال ۲۰۱۶، سازمان مهندسان خودروی چین (SAE-China) نقشه راه ۴۵۰ صفحه ای آماده کرد که تمام جوانب صنعت خودروسازی را پوشش می داد. اما بر اساس گزارشی از رویترز، کمبود استانداردهایی در رابطه با ارتباطات اتومبیل-با-اتومبیل باعث شد تا چینی ها تصمیم بگیرند قوانین موجود را تا سال ۲۰۱۸ بازنگری کنند.

گفتنی است که دولت و سازمان «SAE-China» پیش از ارائه استانداردهای نهایی در مورد آنها با صنعت خودروسازی و متخصصان مربوطه بحث و تبادل نظر خواهند داشت. تمام شرکت های اتومبیل سازی در سراسر چین می بایست از استانداردهای مذکور تبعیت کنند؛ بدین معنا که اگر قوانین امریکا با آنچه که دولت چین وضع می کند متفاوت باشد، حتی جنرال موتورز و فورد نیز مجبور خواهند بود تا اتومبیل هایی مخصوص بازار چین تولید کنند.

«Fu Yuwu»، رئیس سازمان «SAE-China»، در گفتگو با رویترز بیان کرد که «شما نمی توانید از ارتباطات گوناگونی استفاده کنید. پس در نتیجه ما نیاز به یک فرآیند یکپارچه سازی داریم. این امر پیچیده و مشکل است اما جزو بهترین سرمایه گذاری ها در این صنعت است.»

اخیراً اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا برنامه اتومبیل خودران اوبر را به دلیل عدم دارا بودن مجوزهای لازم متوقف کرده است. با این حال اتومبیل های اوبر راهی ایالت آریزونا شدند؛ جایی که از آنها با آغوش باز استقبال شد. این مثال یک نمونه گویا برای نیاز مبرم به وجود استانداردهایی در زمینه اتومبیل های خودران است.

شکی نیست که وضع اینگونه استانداردها در مواردی مشابه با مشکل اتومبیل های خودران اوبر، مفید خواهد بود. اگر استانداردهایی برای اتومبیل های خودران وضع شود، شرکت های تولید کننده خودرو درگیر قوانین و مقرراتی نخواهند شد که توسعه تکنولوژی و محصولاتشان را تحت الشعاع قرار دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato