آیا مایکروسافت نخستین شرکت 1000 میلیاردی می شود؟

آیا مایکروسافت نخستین شرکت 1000 میلیاردی می شود؟

اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی ارزش بازار کمپانی اپل به موجب افزایش میزان تقاضای سهام تا ۷۱۰ میلیارد دلار افزایش یافت. در آن دوره اپل به اولین شرکتی تبدیل شد که از مرز ۷۰۰ میلیارد دلار گذر می کرد. این میزان اگرچه به مرور زمان تا ۷۷۵ میلیارد دلار نیز بالا رفت، اما در حال حاضر اپل ارزشی معادل با ۶۱۷ میلیارد دلار دارد.

با وجود اینکه مایکروسافت در حال حاضر با ارزشی معادل ۴۹۲ میلیارد دلار بعد از اپل و آلفابت در رده سوم ارزشمندترین شرکت های حوزه تکنولوژی قرار گرفته، «مایکل مارکوفسکی» یکی از تحلیلگران موسسه Equities معتقد است ردموندی ها در آینده نخستین شرکتی خواهند بود که از مرز ۱۰۰۰ میلیارد دلار عبور می کنند.

در واقع وی معتقد است مایکروسافت نسبت به اپل از شانس بیشتری برای پیشرفت ارزش بازاری برخوردار است، چراکه این کمپانی که در حوزه نرم افزار نیز فعالیت کرده و از انعطاف پذیری بسیار بیشتری بهره می برد.

microsoft

مارکوفسکی معتقد است به اختیار گرفتن لینکدین و عرضه کنسول بازی اسکورپیو در سال آتی، گستره مخاطبین و کاربران محصولات مایکروسافت را به مراتب بالا خواهد برد و این اتفاق به امر مورد بحث کمک شایانی خواهد کرد.

گفته می شود برای رسیدن به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد دلاری، مایکروسافت باید قیمت سهامش را تقریباً دو برابر کرده و میزان کاربران لینکدین نیز از ۴۳۳ میلیون نفر به ۷۰۰ میلیون نفر برسد.

تحلیلگر مذکور بر این باور است که تنها رقیب مایکروسافت در این مسیر آلفابت خواهد بود و اپل از توانایی کافی برای رسیدن به این رده برخوردار نیست.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato