ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

پاناسونیک بیش از 250 میلیون دلار در تسلا سرمایه گذاری می کند

کمپانی پاناسونیک در نظر دارد تا مبلغ 256 میلیون دلار را برای تولید سلول ها و ماژول های «فتو ولتاییک»، در کارخانه تسلا موتورز واقع در نیویورک سرمایه گذاری کند. این اقدام پاناسونیک باعث عمیق تر شدن ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۷ دی ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۰

کمپانی پاناسونیک در نظر دارد تا مبلغ 256 میلیون دلار را برای تولید سلول ها و ماژول های «فتو ولتاییک»، در کارخانه تسلا موتورز واقع در نیویورک سرمایه گذاری کند. این اقدام پاناسونیک باعث عمیق تر شدن روابط همکاری بین دو کمپانی مذکور خواهد شد.

شرکت ژاپنی پاناسونیک که از بازار لوازم الکترونیکی با حاشیه سود کم خارج شده، اکنون به تولید قطعات اتومبیل و کسب و کارهای دیگری که مشتری آن شرکت های فناوری هستند، روی آورده، و همین موضوع سبب شده تا در کارخانه تسلا واقع در نیویورک سرمایه گذاری کند.

گفتنیست خودروساز آمریکایی، قرارداد خرید درازمدتی را با پاناسونیک منعقد ساخته که علاوه بر قطعات فوق، احداث سازه های کارخانه و زیرساخت های مربوطه را نیز در بر می گیرد.

دو کمپانی در بیانیه مشترک اعلام کردند که در تلاش هستند تا از تابستان سال 2017 شروع به تولید ماژول های «فتو ولتاییک» کنند و ظرفیت تولیدشان این پنل های خورشیدی را تا سال 2019 به یک گیگاوات افزایش دهند.

برنامه اشاره شده در راستای همکاری دو طرفه در ساخت پنل های خورشیدی بوده که اولین بار در ماه اکتبر معرفی شد، اما پیش از این در مورد سرمایه گذاری انجام گرفته توسط پاناسونیک مطلبی عنوان نشده بود.

همچنین گفتنی است تسلا به صورت انحصاری با پاناسونیک در زمینه تهیه باتری های مورد استفاده در اتومبیل «مدل 3» همکاری می کند که قرار است به صورت گسترده به بازار عرضه شود. علاوه بر آن، شرکت ژاپنی انحصاراً تأمین کننده باتری اتومبیل های «مدل S» و «مدل X» نیز بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی