سرمایه گذاری 8.8 میلیارد دلاری فاکسکان و شارپ برای تولید نمایشگر LCD در چین

کمپانی «Hon Hai Precision Industry» که آن را با نام فاکسکان می شناسیم و شرکت ژاپنی شارپ، قصد دارند با سرمایه مشترک به ارزش ۸.۸ میلیارد دلار، کارخانه جدیدی را برای تولید نمایشگرهای کریستال مایع (LCD) در کشور چین احداث نمایند.

این مجموعه که «شرکت محصولات نمایشگر ساکای» نام گرفته، توانایی تولید پنل هایی از نسل Gen-10.5 با رزولوشن ۸K را دارد و بیشتر روی ساخت LCDهای بزرگ تمرکز خواهد داشت، به گفته مسئولین این شرکت، واحد تولیدی در سال ۲۰۱۹ به بهره برداری خواهد رسید و ارزش سالیانه محصولات آن بیش از ۹۲ میلیارد یوان (۱۳ میلیارد دلار) خواهد بود.

به گزارش رویترز، در حالی که بیشتر شرکت ها مشغول سرمایه گذاری روی پنل های OLED هستند، بازار LCD ها نیز هنوز ارزش زیادی دارد، به خصوص اینکه سامسونگ اخیراً فعالیت یکی از کارخانه های عظیم تولید LCD را متوقف ساخته، و زلزله ماه مارس در تایوان نیز به مراکز فعال در این حوزه آسیب وارد نموده است.

گفتنیست اگرچه تکنولوژی OLED مزایای قابل توجهی به همراه دارد، اما صنعت LCD نیز هنوز میدان را واگذار نکرده و پیشرفت های خوبی را به خود می بینید. چندی پیش پاناسونیک از نمایشگر IPS LCD با نسبت کنتراست ۱۰۰۰۰۰۰:۱ رونمایی کرد، که حدود ۶۰۰ بار بیشتر از بهترین پنل های کنونی بازار و نزدیک به نمایشگرهای OLED به شمار می رود.

با این حال، به خاطر افزایش قابل توجه تقاضا در بازار OLED به ویژه برای نمایشگرهای موبایل، در سال ۲۰۱۶ بسیاری از شرکت ها تصمیم به سرمایه گذاری بیشتر روی این نوع پنل ها گرفتند. باید دید در سال ۲۰۱۷ نبرد بین این دو تکنولوژی، صنعت صفحات نمایش را به چه سمت و سویی هدایت خواهد کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟