امکان جدا کردن کیبورد به کروم بوک ها می آید

در حال حاضر کروم بوک ها همگی در فرم فکتور لپ تاپ هستند و تاکنون، مدل هیبریدی با قابلیت جدا کردن کیبورد و استفاده به شکل تبلت از این محصول تولید نشده است.

این در حالی است که لپ تاپ های هیبریدی روز به روز طرفدار بیشتری پیدا می کنند، اما در سیستم عامل کروم بوک ها، امکان جدا کردن کیبورد و ناوبری به شکل لمسی در نظر گرفته نشده است.

اما اندکی پیش یکی از توسعه دهندگان خبر داد کدهای جدیدی به Chrome OS اضافه شده تا بدون وجود کیبورد هم امکان استفاده از منوی بوت دستگاه وجود داشته باشد.

بیشتر این کدهای جدید برای ورود به بخش recovery در منوی بوت یا راه اندازی دستگاه در حالت developer boot mode کاربرد دارند و وجودشان لازم است تا تولید کنندگان، قادر باشند کروم بوک های خود را با قابلیت تبدیل شدن به تبلت طراحی نمایند.

جالب اینکه با وجود اضافه شدن ویژگی های جدید و تغییرات متعدد در  Chrome OS طی دو سال اخیر، این قابلیت خاص با آغاز سال 2017 هنوز هم تکمیل نشده و برای مشاهده ی آن در محصولات بازار لازم است مدت بیشتری را منتظر بمانیم.

از دیگر ویژگی های جدید پلتفرم Chrome OS نیز می توان به اضافه شدن فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی اشاره کرد که اجرای اپلیکیشن های اندرویدی را برای بسیاری از کاربران کروم بوک ها امکان پذیر می کند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟