مهم ترین دستاوردهای ناسا در سال 2016 [تماشا کنید]

مهم ترین دستاوردهای ناسا در سال 2016 [تماشا کنید]

با ورود به سال جدید میلادی ناسا ویدیویی را منتشر کرده که در آن دستاوردهای مهم سال ۲۰۱۶ به تصویر کشیده شده است. این ویدیو برای بزرگداشت مهم ترین موفقیت های کسب شده توسط سازمان فضایی آمریکا در سال گذشته و توسط «مرکز پروازهای فضایی گودارد» تنظیم شده است؛ موسسه ای که مهندسان و محققان آن سخت در تلاش هستند تا سفینه ها و فناوری های مورد نیاز این نهاد را توسعه دهند.

از جمله مهم ترین دستاوردهای کسب شده توسط ناسا که در ویدیو به تصویر کشیده شده است، می توان به این موارد اشاره کرد: سفر هفت ساله فضاپیمای OSIRIS-REx به منظور نمونه برداری از اجرام آسمانی، کشفیات جدید در مورد تعداد کهکشان های عالم و افزایش ۱۰ برابری آن نسبت به برآوردهای قبلی، مدلسازی چرخه دی اکسید کربن در جو زمین، ثبت تصاویر گذر عطارد از مقابل خورشید توسط رصدخانه دینامیک خورشیدی و پایان ساخت بزرگ ترین تلسکوپ فضایی جهان با نام جیمز وب.

یکی از مهم ترین و شاید دلهره آورترین کشفیات ناسا در این سال، دمای سطح زمین در سال ۲۰۱۵ است که از سال ۱۸۸۰ تا به حال بی سابقه بوده. مطالعات نهاد یاد شده نشان می دهد که از ۲۰۰۱ تاکنون، هر ساله (به جز یک سال) این رکورد در حال جابه جا شدن است.

اگر ما نتوانیم مشکل گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی را حل کنیم، مسلماً زمین به سیاره ای غیر قابل سکونت تبدیل خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato