با این تکنولوژی نمایشگر، جنس لباس ها را پیش از خرید آنلاین لمس کنید

با این تکنولوژی نمایشگر، جنس لباس ها را پیش از خرید آنلاین لمس کنید

تصور کنید در حال خرید آنلاین لباس روی آیپد خود هستید و می توانید واقعاً جنس لباس را پیش از خرید احساس کنید؛ این دقیقاً همان ایده ای است که ماهیت Tanvas Touch، تکنولوژی نمایشگر جدیدی با قابلیت ارائه بازخورد لمسی را در CES 2017 تشکیل داده است.

احتمالاً همه ما با بازخوردهای لمسی معمولی آشنا داریم. موبایل های هوشمند از این تکنولوژی ویبره به هنگام برخورد انگشتان با نمایشگر بهره می برند تا موقع تایپ، حس و حالی واقعی تر به کاربر منتقل شود. حالا محققان دانشگاه نورث وسترن توانسته اند تکنولوژی TanvasTouch خود را یک قدم فراتر ببرند و با کشیدن انگشتان تان روی آپید، قادر به تمیز دادن جنس مخمل و ابریشم از یکدیگر هستید.

با این همه، تکنولوژی TanvasTouch آنقدرها که به نظر می رسد شگفت انگیز نیست. به عنوان مثال افرادی که قادر به تجربه آن روی یک تبلت نکسوس ۹ بوده اند، می گویند اگرچه تفاوت فاحشی میان «پل چوبی»، «سنگ فرش» و «چمن» احساس می شود اما دقیقاً قادر به تشخیص هر سطح نبوده و تصور نمی کنید که در حال لمس چیزی به جز نمایشگر یک تبلت هستید.

در هر حال، شکی نیست که ایده پشت TanvasTouch بسیار جالب به نظر می رسد؛ حتی اگر به خوبی قادر به شبیه سازی سطوح مختلف نباشد. این تکنولوژی در حال حاضر عرضه شده و امکان استفاده از آن در نمایشگر لمسی هر دستگاهی وجود دارد؛ ضمناً این تکنولوژی گذشته از خرید اینترنتی، می تواند به باورپذیری هرچه بیشتر بازی های ویدیویی نیز منجر شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato