پهپاد کوچک Dobby به صورت هوشمند روی کف دست فرود می آید

پهپاد کوچک Dobby به صورت هوشمند روی کف دست فرود می آید

در حالی که اغلب توسعه دهندگان سرعت و قدرت را در اولویت پهپادها قرار داده اند و قیمت های نجومی برای آنها در نظر گرفته می شود، نمایشگاه CES 2017 فرصتی بود تا یکی از پهپادهای کوچک و کاربردی با قیمتی مناسب معرفی شود.

پهپاد Dobby ساخته شده توسط کمپانی Zerotech یکی از مدل های مختص به فیلم برداری / عکس برداری است و با قیمت ۳۹۹ دلار و ابعاد بسیار کوچکش می تواند از بهترین گزینه های بازار برای علاقه مندان به سلفی باشد.

باله های این پهپاد ۲۰۰ گرمی در حالت خاموش جمع می شوند و اندازه آن بیشتر از یک صابون نیست؛ در نتیجه کاربر می تواند به راحتی آن را درون جیب یا کیفش قرار داده و به نقاط مختلف سفر کند.

2ca4d9a9-70a0-48e9-b976-3ea7cce51f64-w600

اما این پهپاد دو ویژگی جالب و دوست داشتنی با خود همراه دارد؛ یکی پرواز و فرود آسان از روی سطوح مختلف مانند کف دست کاربر، و دیگری سنسور تشخیص و دنبال کننده چهره.

در واقع Dobby با یک کلیک از کف دست انسان بلند شده و با قرارگیری کف دست در فاصله ۱۵ سانتی متری زیر آن، به صورت خودکار فرود می آید.

از طرفی پهپاد مورد بحث با بهره مندی از مکانیزم نرم افزاری دید کامپیوتر، کاربر را شناسایی کرده و حرکاتش را دنبال می کند تا همیشه کادر مناسب تصویربرداری رعایت گردد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato