کاخ سفید: برنامه گسترده چین برای تولید چیپست به بازار آمریکا لطمه می زند

کاخ سفید: برنامه گسترده چین برای تولید چیپست به بازار آمریکا لطمه می زند

به اعتقاد کاخ سفید و شورای مشاوران کابیه دولت باراک اوباما، سیاست های نوین و تلاش گسترده کشور و ملت چین برای در اختیار گرفتن بازار تولید چیپست و نیمه هادی ها، به صنعت توسعه سخت افزاری آمریکا لطمه می زند و از طرفی امنیت ایالات متحده را تهدید می کند.

هدف چین رسیدن به مقام سلطنت و رهبری صنعت طراحی و تولید نیمه هادی ها است و چشم بادامی با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد دلاری برنامه ده ساله خود برای رشد صنایع مورد بحث را اعلام نموده اند.

حالا همانطور که انتظار می رفت رقبای آمریکایی به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی و تولیدی این شاخه نسبت به این اتفاق واکنش نشان می دهند.

img_1909-w600

واحد علوم و فناوری دفتر مشاوران کاخ سفید طی بیانیه ای اذعان کرد: «به نظر ما سیاست های چین و تحریف بازار و صنایع مختلف که خالی از هرگونه نوآوری است، به سهم بازار آمریکا لطمه می زند و امنیت ملی این کشور را در ریسک بزرگی قرار می دهد.»

بدون شک این دست هشدارها به رئیس جمهور منتخب دونالد ترامپ کمک می کند تا دو هفته مانده به دست گرفتن قدرت، توپش را بیش از پیش بر علیه کشور چین پر کند.

هرچند که در سوی مقابل برخی از فعالان حوزه تکنولوژی مانند «برایان کرانیچ» مدیرعامل کمپانی اینتل معتقدند مقابله مستقیم با چینی ها پاسخگو نخواهد بود و نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

103284061-photo_oct_06_12_21_30_am-w600

کرانیچ می گوید: «به نظر من پاسخ اصلی به سیاست های نوین چین دعوای بازاری یا تحریم و امثالهم نیست. بلکه این رویکرد باید واقعاً به رقابتی شدن فضا منجر گردد.»

«مثلاً کاهش نرخ مالیات به مردم کمک می کند تا توسعه و تولید را بیشتر مد نظر خود قرار دهند و عمده فعالیت های مرتبط با نیمه هادی ها به خاک کشور آمریکا برگردد.»

گفتنی است یکی از درگیری های اخیر دولت منتخب آمریکا با اپل، بر سر تولید محصولات این کمپانی در کشور چین است؛ مسئله ای که در صورت تغییر یقیناً عواقب و زیان های ناخوشایندی را برای کوپرتینویی ها به همراه خواهد داشت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato