ساتیا نادلا: مزایای هوش مصنوعی می بایست در اختیار طیف بیشتری از کاربران قرار بگیرد

ساتیا نادلا: مزایای هوش مصنوعی می بایست در اختیار طیف بیشتری از کاربران قرار بگیرد

هوش مصنوعی برگ برنده این روزهای دنیای تکنولوژی شناخته می شود و با محتوا و محصولاتی که در نمایشگاه CES 2017 از نظر گذراندیم، اهمیت و گستردگی این شاخه از علم و فناوری کاملاً قابل لمس است.

یکی از شرکت هایی که طی یکی دو سال اخیر سرمایه گذاری های چشم گیری در زمینه هوش مصنوعی اعمال کرده، مایکروسافتی است که اواسط تابستان گروه تحقیق و توسعه اختصاصی اش را نیز راه اندازی کرد.

وارد چهارمین سال مدیریت «ساتیا نادلا» بر میراث «بیل گیتس» بزرگ و خوش نام شده ایم، و مبرهن است که او به بهترین نحو ممکن مسئولیت های پیشبرد و پیشرفت حوزه هوش مصنوعی را بر عهده گرفته.

نادلا چندی پیش در جریان کنفرانس خبری DLD گفت:

هوش مصنوعی هنوز در مسیر ترقی قرار دارد و اینجا است که توانایی های مبتنی بر محاسبه مورد توجه برخی از کمپانی های بزرگ قرار می گیرند.

صنعت تکنولوژی، شرکت هایی که می توانند به کمک نرم افزارهای هوش مصنوعی پردازش های دنیای واقعی را شبیه سازی کنند می پرستد؛ اما اگر بخواهیم مفیدتر واقع شویم می بایست تکنیک های لازم را در اختیار طیف بیشتری از کاربران، کامپیوترهای خانگی، موبایل ها و هر دیوایس تکنولوژیک دیگری قرار دهیم.

مایکروسافت قصد دارد با تمرکز روی بنیان های فناوری هوش مصنوعی، آن را به ابزاری کاربردی برای توسعه دهندگان تبدیل کند.

گفتنی است نادلا تصور می کند مایکروسافت از جایگاه مناسب و لازم برای قیام در این شاخه برخوردار بوده و اظهار کرده شاید روزی از تکنیک های هوش مصنوعی در محصولاتی مانند سرویس لینکداین و یا سیستم های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هولولنز استفاده شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato