سبقت فورد موستانگ از شورولت کامارو و دوج چلنجر در بازار فروش

سبقت فورد موستانگ از شورولت کامارو و دوج چلنجر در بازار فروش

با تمام شدن سال ۲۰۱۶، رفته رفته آمارهای مربوط به این سال در حال منتشر شدن هستند. یکی از آمارهای اخیر به میزان فروش سه خودروی عضلانی و محبوب آمریکایی ها یعنی فورد موستانگ، شورولت کامارو و داج چلنجر در سرزمین مادری مربوط می شود که حاوی نکات جالبی است.

2015-chevrolet-camaro-ss-dodge-challenger-rt-scat-pack-ford-mustang-gt-front-three-quarter

طبق انتظار و همانند سال های پیشین موستانگ با اختلاف بسیار زیاد فروش بیشتری را تجربه کرده است. در سال گذشته آمریکایی ها ۱۰۵,۹۳۲ دستگاه فورد موستانگ خریداری کرده اند. شورولت نیز توانسته ۷۲,۷۰۵ دستگاه کامارو به مشتریان هموطن خود بفروشد. در این مدت داج هم موفق به فروش ۶۴,۴۷۸ دستگاه چلنجر شده است. با این آمار موستانگ  ۴۳.۶ درصد، کامارو ۲۹.۹ درصد و چلنجر ۲۶.۵ درصد از بازار خودروهای عضلانی آمریکا را به خود اختصاص داده اند.

pony-car-us-sales-mustang-takes-top-spot-in-2016-but-market-is-shrinking-114416_1-1

اگر چه موستانگ به عنوان پرفروش ترین خودروی عضلانی سال ۲۰۱۶ در آمریکا دست یافته، اما نسبت به دو رقیب دیگر با بیشترین میزان کاهش فروش در مقایسه با سال ۲۰۱۵ مواجه شده است. به طور کلی آمار فروش هر سه خودروی عضلانی در مقایسه با سال قبل، کاهش پیدا کرده که در این بین موستانگ با ۱۳.۴ درصد بیشترین افت را داشته است. کامارو و چلنجر نیز هر کدام به ترتیب ۶.۲ و ۲.۸ درصد فروش کمتری را تجربه کرده اند.

2015-chevrolet-camaro-ss-dodge-challenger-rt-scat-pack-ford-mustang-gt-front-end-02

نکته جالب اینکه در ماه دسامبر ۲۰۱۶، میزان فروش کامارو بصورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. در این ماه شورولت با فروش ۷,۰۰۰ دستگاه کامارو، رشدی ۳۱ درصدی نسبت به دسامبر ۲۰۱۵ رقم زده است. در این ماه، فورد توانسته ۷,۰۶۴ دستگاه موستانگ بفروشد که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ از کاهش ۱۹ درصدی حکایت دارد. چلنجر نیز با فروش  ۵,۲۵۷ دستگاه، ۱۵ درصد رشد نسبت به دسامبر ۲۰۱۵ داشته است.

pony-car-us-sales-mustang-takes-top-spot-in-2016-but-market-is-shrinking_1pony-car-us-sales-mustang-takes-top-spot-in-2016-but-market-is-shrinking_6pony-car-us-sales-mustang-takes-top-spot-in-2016-but-market-is-shrinking_11

آن طور که شواهد نشان می دهد، اوضاع برای موستانگ در سرزمین مادری در حال سخت تر شدن است. محبوبیت روزافزون کامارو از یک سو و روی گردانی مشتریان به سمت خودروهای سایر کلاس ها می تواند موستانگ را با چالش های زیادی در سال جدید روبرو کند. ناگفته نماند در سال گذشته ۱۷.۵۵ میلیون دستگاه خودروی نو در بازار آمریکا به فروش رسید که نسبت به فروش ۱۷.۴۷ میلیونی در سال ۲۰۱۵ با اندکی رشد همراه بوده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato