آمار دنیای اپلیکیشن در سال 2016؛ رشد تعداد دانلود و میزان درآمدزایی

تعداد دانلود، میزان درآمدزایی و مدت زمان صرف شده در اپلیکیشن های موبایل در سال ۲۰۱۶ رشد چشم گیری در قیاس با سال قبلی داشته اند.

بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده، کاربران حدود ۲۰ درصد زمان بیشتری در اپلیکیشن های اندروید و iOS در سال ۲۰۱۶ صرف کرده اند؛ این یعنی حدود ۹۰۰ میلیارد ساعت وقت!

از جهات دیگر صاحبان موبایل های اندرویدی و آیفون ها حدود ۱۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۵ اپلیکیشن و بازی از گوگل پلی و اپ استور دانلود کرده اند که به عبارتی معادل با ۱۳ میلیارد نسخه بیشتر است.

به علاوه سال گذشته تقریباً ۳۵ میلیارد دلار به صورت مستقیم در فروشگاه های اینترنتی اپلیکیشن های اندروید و iOS خرج شده و ۸۹ میلیارد دلار هم از طریق پرداخت های درون برنامه ای و تبلیغات نصیب ناشران و توسعه دهندگان گردیده است.

یعنی اپلیکیشن های موبایل در مجموع نزدیک به ۱۲۵ میلیارد دلار درآمدزایی داشته اند و این یعنی ۴۰ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۵؛ ناگفته نماند که حدود ۳۰ درصد از این رقم به جیب صاحبان پلتفرم ها یعنی گوگل و اپل ریخته می شود.

گفتنی است طبق روال سال های گذشته کشور چین بیشترین سهم از تعداد دانلود و درآمدزایی اپلیکیشن های iOS را در اختیار دارد؛ اما در سوی مقابل کشور هند برای اولین بار آمریکای شمالی را از بالای جدول پایین کشیده و بیشترین سهم دانلود گوگل پلی را ازآن خود کرده است.

شایان ذکر است که ۷۵ درصد از کل درآمدزایی اپلیکیشن های iOS و حدود ۹۰ درصد از درآمد سال ۲۰۱۶ گوگل پلی به بازی های ویدیویی موبایل مربوط می شود.

بیشترین تعداد دانلود نرم افزار در سال ۲۰۱۶ به ترتیب به اپلیکیشن های «فیسبوک»، «واتس اپ»، «فیسبوک مسنجر»، «اینستاگرام» و «اسنپ چت» مربوط می شود.

بالاترین تعداد دانلود بازی هم به ترتیب نصیب «پوکمون گو»، «پیانو تایلز ۲»، «سابوی سرفرز»، «سلیثر» و «کلش رویال» گردیده است.

درآمدزا ترین نرم افزارهای سال ۲۰۱۶ «اسپاتیفای»، «لاین»، «نتفلیکس» «تیندر» و «HBO Now» بوده اند و در سوی مقابل بازی های «مانستر استرایک»، «کلش آو کلنلز»، «پوکمون گو»، «گیم آو وار: فایر ایج» و «کلش رویال» بیشترین درآمد را روانه جیب توسعه دهندگان کرده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟