ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ثبت پتنتی از سوی آمازون که می تواند آینده اتومبیل های خودران را دگرگون کند

مثل بسیاری از کمپانی های فعلا در حوزه تکنولوژی، آمازون ایده های زیادی دارد که آنها را در قالب پتنت هایی ثبت نموده است. یکی از آخرین پتنت های رویت شده این کمپانی، اشاره ای ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۳۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰

مثل بسیاری از کمپانی های فعلا در حوزه تکنولوژی، آمازون ایده های زیادی دارد که آنها را در قالب پتنت هایی ثبت نموده است. یکی از آخرین پتنت های رویت شده این کمپانی، اشاره ای به حوزه اتومبیل های خودران دارد که می تواند مشکل ترافیک در بازه های زمانی شلوغ را تا حد زیادی برطرف سازد.

به صورت ساده اگر بخواهیم بگوییم، این پتنت به سیستمی مرکزی در راه ها اشاره دارد که لاین های تغییرپذیر را بررسی کرده و وضعیت آنها را به اتومبیل های خودرانی که در حال ورود به آنها هستند اطلاع می دهد. در این صورت، اتومبیل خودران بهترین لاین برای رانندگی را از پیش می داند و دیگر لازم نیست که با اتکا بر علامت های دیداری، تصمیم های لحظه آخری بگیرد.

راهکار آمازون بدون شک بسیار هوشمندانه بوده و می تواند کاربردی فراتر از اعلام لاین های تغییرپذیر داشته باشد. سیستمی مرکزی برای ارسال اعلانات به اتومبیل های خودران، می تواند زیرساخت مناسبی برای این اتومبیل ها فراهم آورد و پیش از این بسیاری از تولیدکنندگان اتومبیل نیز نسبت به توسعه آن ابراز علاقه کرده اند.

آئودی یکی از تولیدکنندگانی است که در حال حاضر توسعه سیستم های زیرساختی اتومبیل یا «V2I» را آغاز نموده است. این کمپانی اخیراً از سیستم «اطلاعات چراغ ترافیک» خود رونمایی کرد که با استفاده از اطلاعات مرکز مدیریت ترافیک، میزان قرمز یا سبز ماندن چراغ های ترافیک را مشخص می نماید. این نخستین بار است که چنین سیستمی در یک اتومبیل تجاری قرار گرفته اما تنها در بخش هایی از ایالات نوادا ایالات متحده عمل می کند.

مثل همیشه، هیچ تضمیمی وجود ندارد که آیا آمازون در آینده از این پتنت استفاده خواهد کرد یا خیر. کمپانی های تکنولوژی همواره پتنت هایی را به ثبت می رسانند تا رقبای خود را از پرورش ایده ای مشابه و عرضه آن به بازار باز دارند. همچنین احتمال دارد که حقوق مادی و معنوی این پتنت به کمپانی هایی فروخته شود که به دنبال تحقق آن هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی