700 کارمند مایکروسافت احتمالاً در آینده ای نزدیک اخراج می شوند

انتظار می رود که مایکروسافت دور جدیدی از اخراج کارکنانش را هفته آینده و مصادف با گزارش سه ماهانه درآمدهایش در ۷ بهمن ماه آغاز کند. بر اساس اظهارات یکی از منابع مطلع، احتمالاً حدود ۷۰۰ شغل تحت تأثیر این تصمیم قرار خواهند گرفت.

این رقم در مقایسه با تعداد کل نیروی کار مایکروسافت که برابر با ۱۱۳۰۰۰ نفر است، مقدار زیادی نیست اما انتشار این خبر سبب می شود که اضطراب و استرس در میان کارکنان ردموندی ها افزایش پیدا کند.

این اخراج ها در راستای برنامه معرفی شده توسط مایکروسافت برای قطع همکاری با ۲۸۵۰ کارمند این شرکت است که در گزارش سالیانه ۲۰۱۶ مطرح شده بود. در آن زمان مایکروسافت عنوان کرده بود که در ماه ژوئن ۲۰۱۷ و همزمان با اتمام سال مالی اش برنامه اخراج این تعداد از کارکنان خود را تکمیل خواهد کرد.

طبق اظهاراتی که منبع خبری اعلام کرده اکثریت ۲۸۵۰ موقعیت شغلی که تحت تأثیر این برنامه قرار می گرفتند هم اکنون از بین رفته اند. اخراج های پیش رو مربوط به یک گروه خاص نخواهد بود و ممکن است کارکنانی از دفاتر سرتاسر جهان و یا واحدهای تجارتی باشند که شامل فروش، بازاریابی، نیروی انسانی، مهندسین، حسابداران و غیره خواهد بود.

گفتنی است که هدف از اخراج های مذکور مسائل مالی نبوده بلکه ارتقای سطح مهارت ها در بخش های مختلف است. علاوه بر آن مایکروسافت در حال حاضر شروع به استخدام بیش از ۱۶۰۰ کارمند جدید کرده است.

بر اساس گفته های یکی از کارکنان ردموندی ها، اشخاصی که اخراج می شوند ۶۰ روز مهلت دارند تا به دنبال کار دیگری در داخل کمپانی باشند

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟