راه اندازی سیستم تشخیص چهره در فرودگاه های استرالیا؛ دیگر نیازی به پاسپورت نیست

راه اندازی سیستم تشخیص چهره در فرودگاه های استرالیا؛ دیگر نیازی به پاسپورت نیست

از این پس برای تایید پاسپورت و دریافت مجوزهای لازم پرواز در فرودگاه های کشور اسرالیا به کاغذبازی، عبور و مرور از اتاقی به باجه دیگر و به طور کلی صحبت کردن با کسی نیاز نیست.

اداره مهاجرت و محافظت از مرزهای استرالیا پروژه ای به نام «Seamless Traveler» راه اندازی کرده که به کمک آن قابلیت های تشخیص چهره، شناسایی عنبیه چشم و اثر انگشت جایگزین مراحل بازرسی و بررسی پاسپورت و وضعیت امنیتی افراد می شود.

به لطف این سیستم که از روز گذشته رسماً کار خودش را در یکی از فرودگاه ها آغاز کرده، حدود ۹۰ درصد از مسافران تحت پوشش نظارت مکانیزه و هوشمند قرار خواهند گرفت و بنابراین ماموران کنترل مرزها می توانند روی موارد امنیتی مهم تری تمرکز کنند.

در واقع مردم بدون نیاز به توقف از راهروهایی مخصوص و مجهز به سرویس های فوق عبور کرده و المان های زیستی آنها مورد سنجش اتوماتیک سیستم قرار می گیرند.

گفتنی است پیش از این فرودگاه های استرالیا از مکانیزمی به نام «دروازه هوشمند» برخوردار بوده اند که از حدود ۱۰ سال پیش پیاده سازی شده و بخش های کوچکی از همین سیستم را ارائه می کرده است.

سازمان هواپیمایی و امنیت این کشور در نظر دارد تمام فرودگاه های بین المللی استرالیا را تا اسفند ۱۳۹۷ به سیستم مورد بحث مجهز نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato