رسما تایید شد؛ کاهش 40 درصدی تصادف خودروهای تسلا پس از نصب اتوپایلوت

سیستم رانندگی نیمه خودکار تسلا که با نام اتوپایلوت شناخته می شود، از اکتبر ۲۰۱۴ به عنوان یک آپشن برای مدل S ارایه شد. این سیستم مجموعه ای از انواع رادارها و دوربین ها است که از طریق آنها اطلاعات محیطی را دریافت کرده و با استفاده از الگوریتم های بسیار پیشرفته داده ها را تحلیل می کند.

نتایج این تجزیه و تحلیل ها برای هدایت خودکار اتومبیل به کار گرفته شده و رانندگان می توانند کنترل خودروی خود را در مسیرهای اصلی به اتوپایلوت محول کنند.

طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط تسلا تا اکتبر سال ۲۰۱۶ خودروهای ساخت این شرکت ۵۰۰ میلیون کیلومتر را در حالت رانندگی خودکار با اتوپایلوت طی کرده بودند.

سیستم اتوپایلوت علی رغم توانایی های بالایی که در کنترل خودرو در جاده های اصلی دارد، بعد از وقوع چند سانحه مشکوک – مخصوصا تصادف راننده فلوریدایی با یک کشنده ۱۸ چرخ در ماه می ۲۰۱۶ که منجر به مرگ وی شد – مورد انتقاد قرار گرفته است.

بر اساس گزارشی رسمی که توسط یکی از نهادهای دولتی آمریکا انتشار یافته، بعد از نصب سیستم اتوپایلوت میزان تصادفات مربوط به خودروهای تسلا تا حد چشمگیری کمتر شده است.

سازمان ملی امنیت ترافیک اتوبان های آمریکا موسوم به NHTSA تمام داده های مربوط به مسافت طی شده و باز شدن ایربگ در خودروهای تسلا مدل S و مدل X را بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ بررسی کرده است.

این داده ها نشان می دهند که تعداد تصادف های مرتبط با خودروهای تسلا بعد از نصب قابلیت Autosteer تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

مقامات دولتی عقیده دارند که اگر چه سیستم های کمکی پیشرفته (ADAS) مثل اتوپایلوت می توانند در کاهش سوانح رانندگی موثر باشند، اما آنها نباید جایگزین حواس راننده در سطح مسیر شوند.

NHTSA اضافه می کند که رانندگان نباید هرگز در صورت مشاهده خطر برخورد منتظر ترمزگیری خودکار وسیله نقلیه خود باشند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟