پرچمدار فورد کانادایی شد؛ مشخصات فنی جدیدترین سوپراسپرت یانکی ها

پرچمدار فورد کانادایی شد؛ مشخصات فنی جدیدترین سوپراسپرت یانکی ها

فورد در سال ۲۰۱۵ پرده از مدل کانسپت و جدید سریع ترین خودروی خود برداشت و آن را در نمایشگاه دترویت به جهانیان معرفی کرد. اما در دوسال گذشته تقریبا اعداد مهم آن برای عموم نهفته بود و حالا فورد پرده از راز خود درباره این خودرو برداشت.

همانطور که قبلا نیز گفته شد ، فورد به عنوان یک شرکت که از موتور های بسیار حجیم استفاده می کرد ، تقریبا به یک کمپانی نیمه سبز تبدیل شده و حالا این سوپر اسپرت را نه با موتور ۸ سیلندر قبلی، بلکه با یک واحد نسبتا کم حجم ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر طراحی کرده که می تواند ۶۴۷ اسب بخار در حداکثر دور موتور ۶۲۵۰ دور بر دقیقه تولید و جثه ۱۳۸۵ کیلوگرمی (وزن خشک) جی تی را تا حداکثر سرعت ۳۴۷ کیلومتر بر ساعت برساند.

البته در این بین نباید نقش گشتاور عظیم ۷۴۵ نیوتون متری را نادیده گرفت. این قوی ترین موتور پاک فورد موسوم به اکوبوست است که تا به حال به تولید انبوه رسیده و البته فورد تا اوایل ماه میلادی کنونی پرده از حداکثر سرعت ۳۴۷ کیلومتری برنداشته بود و آن را توسط عدد مندرج شده در صفحه کیلومتر دیجیتالی جی تی رسانه ای کرد.

البته سبز بودن یک ابر خودرو آخرین مقوله ای است که خریدار به آن دقت می کند و شاید برای عموم این سوال به وجود آید که چرا به چنین هیولای سریعی سبز می گوییم.

مصرف سوختی که توسط فورد اعلام شده در شهر ۲۱ لیتر در صد کیلومتر و در اتوبان ۱۳ لیتر است که در مصرف ترکیبی و در شرایط ایده آل به ۱۶.۸ لیتر خواهیم رسید که عدد مناسبی برای این حجم از قدرت و گشتاور است و البته فورد اعلام کرده عدد واقعی احتمالا بیشتر از این اعداد است و رسیدن به آن در شرایط واقعی کار سختی خواهد بود.

به بحث اصلی می رسیم و فورد در بخش لپ تایم در شرایط مسابقه و پیست اعلام کرده که جی تی با ثبت زمان ۲ دقیقه و ۹ ثانیه و ۸ دهم ثانیه از مک لارن ۶۷۵ یک ثانیه و از فراری ۴۵۸ اسپشیال سه ثانیه سریع تر بوده است.

اما متاسفانه در بحث شتاب صفر تا صد هنوز نمی توانیم قضاوتی انجام دهیم، چراکه فورد هنوز این عدد را به صورت رسمی اعلام نکرده است.

فورد با در نظرگرفتن یک دوره تولید چهار ساله در شهر اونتاریو کانادا، در هر سال تنها ۲۵۰ دستگاه و در نهایت ۱۰۰۰ دستگاه از جی تی جدید را به دست مشتریان خواهد رساند و هنوز رقم پرداختی دقیقی برای آن اعلام نشده، اما حدس هایی در محدوده ۴۵۰ هزار دلار زده می شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato