ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ایرلند نخستین کشوری است که سوخت فسیلی را به طور کامل کنار می گذارد

در حالی که عموم مردم و کارشناسان نگران دستور ادامه ساخت دو خط لوله نفتی «داکوتا» و «کی استون» آمریکا توسط دونالد ترامپ و خطرات اقلیمی آن برای بومیان و آلودگی زمین هستند، سوی دیگری ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۵

در حالی که عموم مردم و کارشناسان نگران دستور ادامه ساخت دو خط لوله نفتی «داکوتا» و «کی استون» آمریکا توسط دونالد ترامپ و خطرات اقلیمی آن برای بومیان و آلودگی زمین هستند، سوی دیگری از جهان قصد دارد به کلی مصارف سوخت های فسیلی را متوقف کند.

با رای پیروز 90 به 53 مجلس، روی کاغذ کشور ایرلند به نخستین ملتی تبدیل شد که به طور کامل تولید و مصرف سوخت های فسیلی شامل ذغال، نفت و گاز را کنار گذاشته و 8.5 میلیارد دلار برای برنامه های جدیدش سرمایه گذاری کرده است.

«توماس پرینگل» قائم مقام ایرلند روز گذشته اشاره کرد پس از تایید نهایی مصوبه مجلس توسط کمیته اقتصاد، کشور مجبور خواهد بود طی 5 سال آینده تمام صنایع و پایگاه های مربوط به سوخت فسیلی اش را بفروشد.

این مصوبه مبارک نمادی برای کارخانجات و کمپانی های جهان خواهد بود تا نشان دهد برنامه های دنباله دار دستکاری و نابودی اقلیم کره زمین و اظهار نظراتی که می گوید حذف سوخت های فسیلی امکان پذیر نیست، پذیرفتنی نخواهد بود.

در حالی که میلیون ها نفر از جمعیت جهان در کشورهای توسعه نیافته زندگی می کنند و از کیفیت بسیار بد سوخت ها و آلودگی های هوا رنج می برند، درست نیست که شرکت های بزرگ و توانمند به روند فعلی خود ادامه دهند.

اگرچه کشور ایرلند نقش بزرگی در صنایع انرژی مصرفی جهان ندارد، اما شاید این رویکرد جدید بتواند به آغازگر مسیری بدل شود که کشورهای بزرگتر و موثرتر قدم های مشابهی بردارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • عموجانی
    عموجانی | ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

    وایران هم آخرین آن

مطالب پیشنهادی