رندرهای جدید و ابعاد احتمالی گلکسی S8، رزولوشن نمایشگر نامتعارف را تایید می کنند

سامسونگ موبایل گلکسی S8 را به کنگره جهانی موبایل اسفند ماه در شهر بارسلون نخواهد آورد؛ این یعنی مدت زمان بیشتری باید برای آشنایی رسمی و یا به اختیار گرفتن پرچمدار جدید کره ای ها منتظر بمانیم.

اما این مسئله نشر اخبار و شایعات مرتبط با مشخصات سخت افزاری، ابعاد، تصاویر رندر شده و واقعی و سایر را متوقف نمی کند؛ مسئله ای که ماه ها است با آن روبرو هستیم.

اوایل همین هفته برخی از منابع چینی مدعی شدند که نمایشگر گلکسی S8 مشابه با ال جی G6 از نسبت تصویر نامتعارف ۱۸:۹ و رزولوشن ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل برخوردار خواهد بود.

به دنبال این ماجرا واحد کره ای زبان وب سایت معتبر CNET تصاویر شماتیکی از موبایل های آتی سامسونگ منتشر کرده که ضمن نمایش ابعاد بدنه، نسبت تصویر ۱۸.۵:۹ و حتی حضور سنسور اثر انگشت در کنار دوربین پشتی را تایید می کند.

یکی از اعضای تیم تحریریه این وب سایت به نام «مت کیم» که وظیفه رندر این تصاویر را بر عهده گرفته مدعی است این شمایل را از روی گفته های یک شاهد عینی که با الگوی اولیه گلکسی S8 کار کرده طراحی نموده است.

گفتنی است کارشناسان دلایل منطقی برای روی آوردن سامسونگ به این رزولوشن و نسبت تصویر نامتعارف را با دو فرضیه احتمالی تشریح کرده اند.

یکی جایگذاری دکمه های هدایت سیستم عامل اندروید درون صفحه نمایش که به علت افزایش ابعاد نمایشگر و کاهش حاشیه، امکان حضور آنها روی بدنه وجود نداشته است؛ و دیگری حضور نمایشگر ثانویه ای مشابه با برخی از پرچمداران اخیر کمپانی ال جی با نسبت ۲:۱ در بالای صفحه نمایش برای اطلاع رسانی نوتیفیکیشن ها و کاربردهایی از این دست.

ناگفته نماند که گلکسی S8 احتمالاً نهم فروردین ماه در جریان مراسمی اختصاصی رونمایی خواهد شد و اوایل اردیبهشت ۹۶ روانه بازار می شود.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟