گزارش بازدید از خط تولید برلیانس H220 در پارس خودرو؛ ارزان ترین خودرو اتوماتیک بازار

گزارش بازدید از خط تولید برلیانس H220 در پارس خودرو؛ ارزان ترین خودرو اتوماتیک بازار

شرکت سایپا  بیش از ۲ سال است که در یک همکاری مشترک با شرکت برلیانس چین به تولید خودروهای سری H300 و H200 می پردازد.

شرکت برلیانس به عنوان تولید کننده محصولات بی ام و آلمان در کشور چین از سال ۲۰۰۳ میلادی شناخته می شود و برلیانس در کنار این مشارکت به شکل مستقل نیز در حال تولید خودروهای سبک و سنگین با برند برلیانس است.

سایپا برای افزایش کیفیت و توسعه و شتاب دهی به تولید مدل های برلیانس تصمیم گرفته تا همانند سری H300، سری H200 را نیز در شرکت پارس خودرو تولید کند.

به گفته معاون فنی و مهندسی پارس خودرو مهندس طهماسبی؛ این محصول توانسته با توجه به تمهیدات کیفیتی که از سوی پارس خودرو بر روی آن اعمال شده ۳ ستاره کیفی را دریافت کند و همانطور که مدل ساندرو پارس خودرو با ۴ ستاره کیفی نشان داده است که کیفیت تولید خودروها برای شرکت پارس خودرو در درجه اول اهمیت قرار دارد.

به گفته ایشان، همکاری  سایپا و پارس خودرو با برلیانس به صورت جوینت ونچر یا سرمایه گذاری مشترک است و همکاری تنگانگی با این شرکت چینی برای عرضه محصولات آن ها خواهند داشت.

این خط تولید تنها در ۱۴ روز از سایپا به پارس خودرو انتقال داده شده است و قرار است مدل های ساخت پارس خودرو از برج ۲ سال ۹۶ وارد خیابان شوند.

مدیران پارس خودرو با اشاره به ویژگی های مثبت سری H200 شرکت برلیانس و نبود رقیب چه از لحاظ کیفی و چه از نظر تجهیزات قرار داده شده در این بازه قیمتی، این خودرو را مناسب نیاز مخاطب خود در این بازه قیمتی می دانند.

در ادامه با حضور در بخش خط تولید اعلام شد که در حال حاضر در دو شیفت کاری روزانه ۱۰۰ دستگاه از سری H200 تولید می شود و در ادامه قرار است این رقم افزایش یابد. تنوع و تعدد رنگ توسط مدیر خط تولید یکی از نقاط قوت این خودرو بر شمرده شد. برلیانس در ۷ نوع رنگ آمیزی مختلف عرضه می شود.

این خودرو همانند برادر بزرگ تر خود در دو مدل هاچبک و صندوق دار عرضه می شود و برای هر دو مدل، جعبه دنده دستی ۵ سرعته یا ۶ سرعته AMT قابل انتخاب است، از این رو می توان گفت که حداقل تا زمان عرضه ساینا اتوماتیک مدل های AMT برلیانس H200 می توانند در نقش ارزان قیمت ترین خودرو اتوماتیک بازار ظاهر شوند.

از نظر قوای محرکه هم تفاوتی بین این مدل و سری H300 دیده نمی شود و موتور به حجم دقیق ۱۴۹۸ سی سی توانایی تولید ۱۰۳ اسب بخار قدرت را دارا است و گشتاور تولیدی موتور به ۱۳۸ نیوتن متر بر ساعت می رسد.

سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون و تعلیق عقب از نوع نیمه مستقل میل پیچشی است. فرمان از نوع تقویت شده به کمک موتور برقی است و ترمز چرخ های جلو از نوع دیسکی و در عقب از نوع کاسه ای است. ظرفیت مخزن سوخت آن نیز ۴۲ لیتر است.

از تجهیزات این خودرو می توان به ۲ عدد کیسه هوای ایمنی، سیستم تهویه مطبوع دستی، سانروف، سنسور دنده عقب، آینه های برقی، شیشه بالابر برقی جلو و عقب، چراغ مه شکن جلو، تنظیم صندلی راننده و سرنشینان جلو در ۴ جهت، سیستم صوتی با ۴ بلندگو و... اشاره کرد.

این در حالیست که براساس نتایج تست های ایمنی سازمان چینی C NCAP مدل های سری H200 موفق به کسب ۴ ستاره ایمنی شده اند اما شرایط ایمنی مدل ای سری H300 روشن نیست.

بنابراین انتخاب مدل H200 از نقطه نظر ایمنی مطمئن تر از برلیانس های سری اچ ۳۰۰ به نظر می رسد، به خصوص که در ماه های آینده تیراژ روزانه این محصول به ۲۰۰ دستگاه خواهد رسید و هم اکنون نیز پیش فروش این محصول برلیانس مناسبت دهه فجر آغاز شده است.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato