جزییات تازه از اولین محصول پسابرجامی ایران خودرو و پژو؛ 2008 با دو موتور مختلف عرضه خواهد شد

جزییات تازه از اولین محصول پسابرجامی ایران خودرو و پژو؛ 2008 با دو موتور مختلف عرضه خواهد شد

با توجه به نزدیک شدن به موعد تولید اولین محصول شرکت پژو پس از برجام، گمانه زنی های بسیاری در مورد این خودرو می شود. پژو ۲۰۰۸ قرار است که از آخر بهمن و اوایل اسفند ماه به صورت رسمی روی خط تولید ایران خودرو برود و پیش فروش اولیه آن هم صورت خواهد پذیرفت اما تاریخ تحویل و عرضه پژو ۲۰۰۸ به مشتریان هنوز روشن نشده است.

با توجه به مسجل شدن حضور دو خودروساز بزرگ دولتی در نمایشگاه خودروی تهران در شهر آفتاب، به نظر می توان محصول نهایی در نظر گرفته شده را در این نمایشگاه رویت کرد.

مدیرعامل ایکاپ هم در جدیدترین صحبت های خود اعلام داشته که مدل ۲۰۰۸ با هر دو موتور ۱.۲ لیتری و ۱.۶ لیتری عرضه خواهد شد.

موتور ۱.۲ لیتری از نوع ۳ سیلندر مجهز به توربوشارژر است که با توجه به نوع مدل می تواند از ۸۲ تا ۱۳۱ اسب بخار قدرت تولید کند. گرچه هنوز مشخصات فنی و نهایی موتور ۱.۲ لیتری اعلام نشده است.

موتور ۱.۶ لیتری هم همچنان روشن نیست که آیا سری جدید موتورهای پژو موسوم به سری پرینس که نسل بعدی موتورهای TU5 پژو است خواهد بود یا همان موتور نام آشنای پژو یعنی TU5 است که پس از خروج پژو از ایران به دلیل تحریم های جهانی، تا مقدار بسیاری داخلی سازی بر روی آن انجام شده، نیرو رسان ۲۰۰۸ خواهد بود.

با توجه به صحبت های مدیرعامل ایکاپ قرار است هم زمان با عرضه جهانی پژو ۲۰۰۸، این خودرو در کشور ما هم عرضه شود.

اما سوال اصلی اینجاست که مدل تولیدی و نهایی مدل فیس لیفت و جدید پژو خواهد بود که از بهمن ماه فروش جهانی آن آغاز شده است یا مدل قبل از فیس لیفت توسط پژو و ایران خودرو برای بازار کشور ما در نظر گرفته شده است که کاملا با منطق فروش هم زمان مدل عرضه شده در بازارهای جهانی و داخلی در تضاد است.

این درحالیست که اخیرا مدل های فیس لیفت ۲۰۰۸ نیز به ایران وارد شده اند و از این امید به عرضه و رونمایی از مدل فیس لیفت در بازار ایران افزایش یافته است اما هنوز سطح آپشن های رفاهی و تجهیزات جانبی پژو ۲۰۰۸ روشن نشده است.

پژو مدل ۲۰۰۸ را از سال ۲۰۱۳ وارد بازار کرده است و چندی است مدل سال ۲۰۱۷ را با یک فیس لیفت به نسبت بزرگ همراه کرده است.

طراحی متفاوت جلو پنجره، چراغ های جلو و چراغ های عقبی، در کنار طراحی متفاوت در داخل اتاق و استفاده از موتورهای جدید جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک از تغییراتی است که پژو برای این محصول در نظر گرفته است.

پژو ۲۰۰۸ در بازار های اروپایی رقیب مستقیم رنو کپچر محسوب می شود و عرضه همزمان این دو رقیب توسط ایران خودرو می تواند چالش برانگیز باشد.

نمونه ای که تا به حال توسط ایران خودرو به نمایش درآمده مدل قبل از فیس لیفت و مربوط به سال ۲۰۱۳ میلادی است. تا بدین لحظه قیمت نهایی پژو ۲۰۰۸ مشخص نشده است اما به احتمال بسیار زیاد با توجه به قیمت جهانی پژو ۲۰۰۸ رقم پایه ای ۸۰ الی ۹۰ میلیونی برای پژو ۲۰۰۸ در نظر گرفته شود که البته با توجه به بازار سیاه و شرایط واسطه گری رایج در بازار خودرو بعید نیست تا حدود ۱۰۰ میلیون تومان نیز افزایش پیدا کند.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato