لیختن اشتاین هم خودروساز شد؛ کانسپت الکتریکی 760 اسب بخاری و رقیب تازه تسلا

امروزه تب ساخت خودروهای الکتریکی به شدت بالا گرفته و شرکت های نوظهوری از کشورهای مختلف جهان وارد این عرصه شده اند. کمپانی NanoFlowcell یکی از این شرکت های تازه تاسیس است که اهل کشور ۳۶ هزار نفری لیختن اشتاین بوده و در سال ۲۰۱۳ پایه گذاری شده است.

نانوفلوسل تاکنون با چند اتومبیل کانسپت در نمایشگاه های خودرویی حاضر شده و آنطور که خبر می رسد ظاهرا قرار است نمایشگاه ژنو امسال نیز میزبان یکی دیگر از کانسپت های الکتریکی این کمپانی لیختن اشتاینی باشد.

کانسپت مورد نظر کوانت ۴۸ ولت (Quant 48Volt) نام داشته و همانند سایر محصولات نانوفلوسل از باتری های الکترولیتی برای تامین نیرو بهره می برد. اعدادی که این کمپانی در رابطه با کانسپت جدید خود خود منتشر کرده بسیار شگفت انگیز هستند.

بر اساس اطلاعات موجود موتور الکتریکی کوانت ۴۸ ولت توانایی تولید ۷۶۰ اسب بخار قدرت را دارد و قادر است شتاب صفر تا صد را در عرض فقط ۲.۴ ثانیه محقق کند؛ حداکثر سرعت نیز ۲۹۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

برای تامین انرژی، این کانسپت به باک هایی برای ذخیره سازی الکترولیت های مثبت و منفی مجهز شده که در مجموع ظرفیتی برابر با ۴۰ گالن (معادل ۱۵۱ لیتر) دارند. با این منبع، کوانت ۴۸ ولت می تواند مسافتی بالغ بر ۹۶۰ کیلومتر را طی کند که در صورت عملی شدن رقمی فوق العاده و نزدیک به ۱.۵ برابر خودروهای تسلا محسوب می شود.

نانوفلوسل در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۵ کانسپتی با درهای گالوینگ به نام Quant F معرفی کرد که موتور الکتریکی آن قادر به تولید بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت بود.

در آن زمان، این کمپانی اعلام کرد که در حال راه اندازی یک خط تولید در کشور سوئد بوده و نسخه تولیدی کانسپت مورد نظر تا سال ۲۰۱۸ وارد خیابان ها خواهد شد.

کانسپت Quantino با موتور الکتریکی ۱۳۶ اسب بخاری دیگر نماینده نانوفلوسل در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۵ بود که گفته می شود به عنوان یک خودروی الکتریکی ارزان قیمت سرانجام به مرحله تولید خواهد رسید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟