وزیر ارتباطات صیانت از حریم خصوصی کاربران در شبکه ملی اطلاعات را تضمین کرد

وزیر ارتباطات در جریان رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات با قدردانی از تلاش مسئولین و مدیران قبلی این وزارتخانه، اظهار داشت راه اندازی شبکه مورد بحث کار بسیار بزرگی بوده و دستاورد مجموعه خانواده حوزه ICT به شمار می رود.

محمود واعظی همچنین گفت اگرچه قرار بود فاز سوم این شبکه در اردیبهشت ماه و همزمان با روز جهانی ارتباطات افتتاح گردد، اما به خاطر تعطیلات پایان سال و مسائل مختلف، این فاز در تیرماه و قبل از پایان کار دولت یازدهم به بهره برداری خواهد رسید.

وی در مورد نگرانی های مربوط به حریم شخصی و حفظ اطلاعات کاربری در شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان ساخت:

به عنوان یک مسئول و یک وزیر، نمی توانم درباره حفظ حریم خصوصی کسانی که از شبکه هایی با سرور خارجی استفاده می کنند، مسئولیتی را بپذیرم و این موضوع را تضمین کنم، اما اگر سرور شبکه های مورد استفاده در ایران باشد، می توانم امنیت و حفظ حریم شخصی کاربران را تضمین کنم.

واعظی همچنین در مورد کسب و کارهای نوپای حوزه ICT اظهار داشت:

نمی شود تا یک گروهی پا می گیرد، افرادی علیه آن اعتراض کنند و خواستار بسته شدن آن شوند، چون نمی توانیم یک عده را بیکار کنیم که عده ای دیگر سر کار باشند، بلکه همه باید سر کار باشند.

وزیر ارتباطات همچنین تأکید کرد سیاست های دولت یازدهم، رئیس جمهوری و مرکز ملی فضای مجازی به گونه ایست که محتوا و خدمات، به عنوان ثروت در کشور تلقی شود.

ویجیاتو

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟