پرونده اپل علیه سامسونگ، یکبار دیگر به دادگاه محلی بازگشت

در آگوست سال ۲۰۱۲ میلادی، اپل برنده پرونده ای قضایی در برابر سامسونگ شد و دادگاه، کمپانی کره ای را به خاطر زیر پا گذاشتن حقوق پتنت اپل به پرداخت غرامت ۱.۰۵ میلیارد دلاری محکوم کرد. پس از این رای، سامسونگ به پرداخت غرامت تن نداد و در آخرین دادگاه، رای هیئت منصفه سبب شد تا جریمه به ۳۹۹ میلیون دلار کاهش یابد.

با این همه، سامسونگ کماکان اعتقاد دارد که نباید چنین رقمی را پرداخت کند، چرا که نقض حقوق پتنت اپل تنها به لبه های گرد، خطوط نمادین آیفون و لبه های شیاردار آن مربوط می شود.

در ماه دسامبر، دادگاه عالی ایالات متحده یکبار دیگر رای به تجدید نظر داد و پرونده را به دادگاه استیناف بازگرداند. بحث اصلی دادگاه این بود که آیا غرامت سامسونگ، باید براساس یک موبایل کامل در نظر گرفته شود یا براساس نقض حقوق هر قطعه به صورت جداگانه؛ تفاوت نظری که می تواند برای هر یک از دو کمپانی سامسونگ و اپل، تفاوتی میلیون دلاری به وجود آورد.

ماه گذشته میلادی، دادگاه استیناف مجدداً به سراغ پرونده رفت. وکلای اپل اعتقاد دارند که غرامت ۳۹۹ میلیون دلاری باید به قوت خود باقی بماند و سامسونگ می گوید پرونده باید از نو در روند بررسی قرار گیرد تا صدمات وارده مجدداً بررسی شده و غرامت تنها به حقوق قطعاتی که مورد استفاده قرار گرفته محدود شود.

روز گذشته، دادگاه استیناف تصمیم گرفت تا فعلاً هیچ یک از دو کمپانی را برنده پرونده اعلام نکند و در عوض، پرونده را به دادگاه منطقه شمالی کالیفرنیا، واقع در سن خوزه فرستاد. دادگاه این منطقه حالا باید درباره چگونگی محاسبه غرامت تصمیم گیری کرده و به این نتیجه برسد که آیا لازم است دادخواهی دیگری انجام شود یا خیر.

احتمالاً شکل گیری این پرونده در سال ۲۰۱۲ را به یاد دارید و حتی قاضی پرونده، به لطف پوشش رسانه ای گسترده جدال سامسونگ و اپل، به شهرت رسید. اما دیگر دوره و زمانه پوشش لحظه به لحظه این دادگاه گذشته است و البته هیچ چیز برخلاف سابق به شکلی خشونت بار پیش نمی رود. حالا و در سال ۲۰۱۷، به نظر می رسد که دو کمپانی برای خود جایی در بازار رو به رشد موبایل های هوشمند یافته اند و به حضور یکدیگر و رقابت باهم عادت کرده اند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟