آغاز دور جدید بازجویی ها؛ رئیس گروه سامسونگ دوباره به دادگاه احضار شد

آغاز دور جدید بازجویی ها؛ رئیس گروه سامسونگ دوباره به دادگاه احضار شد

آغاز دور جدید بازجویی ها؛ رئیس گروه سامسونگ دوباره به دادگاه احضار شد

امروز صبح دادستان ویژه کره جنوبی بار دیگر «لی جائه-یونگ» رئیس گروه سامسونگ را برای بازجویی احضار کرد، اقدامی که می تواند کسب و کار این غول تکنولوژی را تحت تأثیر قرار دهد.

«لی» که در حال حاضر رییس گروه سامسونگ و نایب رئیس هیئت مدیره سامسونگ الکترونیکس به شمار می رود، همراه با دو مقام اجرایی دیگر از جمله «پارک سانگ-جین» مدیر سامسونگ الکترونیکس به دادگاه احضار شدند. در نتیجه این اقدام، ارزش سهام کمپانی به میزان یک درصد کاهش یافت.

وارث سامسونگ در حین خروج از محل کار و عبور از میان خبرنگاران اعلام کرد برای صحبت با دادستان در مورد این پرونده بسیار مشتاق است. این میلیاردر ۴۸ ساله به مشارکت در پرداخت رشوه به دوست نزدیک رئیس جمهور برای دریافت مزایای اقتصادی و تجاری متهم شده.

گفتنیست چندی پیش دادگاه سئول درخواست بازداشت رئیس سامسونگ را رد کرد، زیرا به اعتقاد آنها بر اساس مدارک کنونی نمی توان «لی» را به زندان انداخت. با این حال طبق اطلاعات جدید و نتایج بازپرسی امروز، دادستانی کره جنوبی در مورد بازداشت او تصمیم خواهد گرفت.

لازم به ذکر است گروه سامسونگ که تقریباً ۶۰ کمپانی در حوزه های مختلف از جمله محصولات الکترونیکی، بیمه، داروسازی و غیره را به عنوان زیرمجموعه در اختیار دارد، تمامی اتهامات وارده مبنی بر کمک مالی به دوست نزدیک رئیس جمهور این کشور در قبال دریافت مزایای اقتصادی از جمله تسهیل روند ادغام دو کمپانی Cheil Industries و Samsung C&T را رد کرده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل