ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

اولین تصاویر از طراحی مهیج نسل آینده خودرو مسابقه ای Formula E

شرکت spark racing technologies که به عنوان فروشنده کنونی شاسی خودروهای فرمولا الکتریک شناخته می شود، نخستین تصاویر را از نسل بعدی خودروهای این مسابقات منتشر کرد که قرار است برای هر راننده در این ...

تیم خودرو
نوشته شده توسط تیم خودرو | ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۹:۳۰

شرکت spark racing technologies که به عنوان فروشنده کنونی شاسی خودروهای فرمولا الکتریک شناخته می شود، نخستین تصاویر را از نسل بعدی خودروهای این مسابقات منتشر کرد که قرار است برای هر راننده در این مسابقات یک دستگاه از آن را آماده کند.

شرکت اسپارک که عضو قبلی تیم فرمولاوان رنو ، Fredric Vasseur مالکیت آن را بر عهده دارد ، می گوید انتخاب این شرکت برای تامین شاسی های مخصوص ، طبق مناقصه ای بوده که تابستان سال گذشته انجام و در آن شرکت اسپارک به عنوان برنده شناخته شده است.

فدراسیون جهانی اتوموبیل رانی ، FIA نقش مستقیمی در تولید و توسعه این دسته از خودرو های فرمولا داشته و در کنار SRT نیز که 42 دستگاه از نسخه های اولیه نخستین نسل فرمولا الکتریک را در سال 2014 تامین کرده بود، در کنار شریک فنی اش یعنی شرکت دالارا ، به عنوان مثلثی برای طراحی شاسی جدید با نام SRT-05 خواهند بود.

به هر حال تصاویری که اسپارک منتشر کرده فقط تصویری ذهنی از آنچه در آینده به عنوان خودروی فصل پنجم شناخته می شود است و قطعا طرح نهایی و انتخابی تفاوت هایی با آن خواهد داشت.

در هفته های اخیر تصاویری جداگانه به تیم های شرکت کننده نشان داده شده و به نظر می رسد برخی طرح ها حتی از همین طرح اولیه نیز رادیکال تر باشند و این بسته به تصمیمات جداگانه هر تیم دارد.

شاسی جدید ، بسیار کارآمد تر و آیرودینامیک تر است و در کنار این شاخصه های جدید ، وزن بسیار سبکی نیز دارد. به لطف مواد جدیدی که در ساخت آن استفاده شده ، وزن شاسی تنها 40 کیلوگرم است و این مشخصه ها در کنار باطری های جدید و قوی تری که قرار است توسط بخش فناوری مک لارن تامین شود، مجموعه ای سریع تر از قبل را ارائه کرده و دیگر قرار نیست یک خودرو فرمولا الکتریک ، وسیله ای کُند به نظر بیاید.

تصاویر جدید نشان دهنده آن است که در کابین راننده سنت قدیمی سقف باز بودن خودرو رعایت نشده و محفظه ای بسته را در اختیار راننده قرار داده است. مانند آنچه که در فصل قبل توسط ردبول تست شد و البته این طراحی یکپارچه ایمنی بیشتری را در حین مسابقه فراهم می کند.

در کل این یک انقلاب بزرگ در صنعت خودرو های مسابقه ای و به خصوص خودرو های الکتریکی است و با قوی تر کردن باتری ها و افزایش آن از 28 کیلووات در ساعت به 54 کیلووات در ساعت و آیرودینامیک تر شدن خودرو، هر دو مقوله سرعت و به صرفه بودن بیش از پیش رعایت شده است.

قرار است در هفته های آینده ، تیم های مختلف اطلاعات بیشتری را پیش از شروع فصل جدید این مسابقات منتشر کنند و تا آن موقع باید منتظر ماند و به قدم های بعدی پیشرفت در مسابقات اتومبیل رانی کاملا پاک و بی صدا اندیشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی