شکایت بازی فراموش شده ها؛ بلک بری نوکیا را به دادگاه می کشاند

از زمانی که بلک بری و نوکیا جزو برترین سازندگان موبایل به شمار می رفتند، زمان زیادی گذشته است. هر دو کمپانی حالا از ساخت موبایل دست کشیده اند و صرفاً لایسنس برند خود را به شرکت های شخص ثالث می فروشند.

اما با وجود تغییرات گسترده در این دو کمپانی و نیز صنعت تکنولوژی طی سال های گذشته، رسم شکایت از کمپانی های مختلف به خاطر نقض حقوق پتنت ها کماکان پابرجای باقی مانده و تقریباً هر شرکتی که به تولید موبایل پرداخته یا می پردازد، حداقل یکبار گرفتار چنین پرونده هایی شده است.

بلک بری به تازگی و در روز ولنتاین، پرونده ای علیه نوکیا در دادگاه فدرال ویلمینگتون تشکیل داده و کمپانی فنلاندی را به نقض ۱۱ پتنت خود، در مجموعه ای از محصولات مرتبط با شبکه موبایل متهم کرده است.

بلک بری در بخشی از شکایت نامه خود می گوید:

نوکیا، مشتریان و سرویس دهندگان موبایل مانند T-Mobile و AT&T را تشویق به خرید، راه اندازی و استفاده از محصولاتی برای توسعه شبکه های LTE و UMTS می کند که حقوق [پتنت های بلک بری] را نقض ساخته اند.

در این پرونده قضایی، اشاره ای به درخواست ممنوعیت استفاده از پتنت ها نشده و در عوض، بلک بری به دنبال دریافت غرامت و همچنین هزینه لایسنس تکنولوژی های خود است؛ ناگفته نماند که برخی از این تکنولوژی ها، به کمپانی Nortel تعلق دارند که پس از ورشکستگی، توسط بلک بری خریداری شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟