نتایج مطالعات کسپرسکی؛ میلیون ها اتومبیل در معرض خطر هک شدن

نتایج مطالعات کسپرسکی؛ میلیون ها اتومبیل در معرض خطر هک شدن

مراقب اپلیکیشن های اندرویدی متصل به خودرو باشید. این پیغامی است که در نتیجه مطالعه محققان در کمپانی کسپرسکی منتشر شده است. بر همین اساس شرکت روسیه ای عنوان کرد همانطور که استفاده از نرم افزار می تواند موبایل شما را به راحتی به یک کنترل از راه دور برای اتومبیلتان تبدیل کند اما از طرف دیگر می تواند خودروی شما را در معرض هک شدن قرار داده و به سادگی مورد سرقت قرار دهد.

گفتنی است محققان کسپرسکی دریافتند که از ۹ اپلیکیشن متصل به خودرو، ۷ عدد از آنها قابل هک شدن هستند. همچنین طبق اطلاعات منتشر شده دو راه اصلی برای هک کردن نرم افزاری، روت کردن و افزودن اپلیکیشن به تلفن همراه بوده است.

بر همین اساس هکرها در موبایل های روت شده می توانند کنترل سیستم عامل را به دست گیرند و تغییرات مورد نیاز خود را اعمال کنند و یا به اطلاعات خصوصی دسترسی پیدا کنند. همچنین هکرها در روشی دیگر کاربران ساده را به دانلود نسخه های از پیش هک شده اپلیکیشن متصل به خودرو و یا بدافزارها ترغیب می کنند.

لازم به ذکر است محققان برای جلوگیری از اطلاع هکرها و سارقان، از فاش کردن نام نرم افزارهای بررسی شده برای عموم خودداری کرده اند. آنها گزارش کرده اند که اپلیکیشن های هک شده می تواند تنها راهی را برای ورود سارق به اتومبیل فراهم کند اما او قادر نخواهد بود خودرو را روشن کرده و فرار کند.

محققان کسپرسکی در ادامه بیان کرده اند که کمپانی های تولید کننده اتومبیل را مطلع کرده و در مورد آسیب پذیر بودن اپلیکیشن ها به آنها هشدار داده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato