ورایزن و یاهو به توافق نهایی رسیدند؛ تخفیف 350 میلیون دلاری

آخرین روز هفته گذشته در دیجیاتو خواندید ورایزن که از ژولای ۲۰۱۶ در پی خریداری کمپانی یاهو است، به دنبال هک شدن چندباره سرویس دهنده ایمیل ژاپنی احتمالاً رقم پیشنهادی خرید را ۲۵۰ میلیون دلار کاهش می دهد و ممکن است این مبلغ تا ۳۵۰ میلیون دلار نیز بالا برود.

حالا خبرگزاری USA Today گزارش می دهد که ورایزن و یاهو رسماً اعلام نموده اند رقم نهایی قرارداد مورد نظر برای مبادله تجارت ۳۵۰ میلیون دلار پایین تر از پیشنهاد قبلی خواهد بود.

این یعنی ورایزن به جای ۴.۸۳ میلیارد دلار پیشنهاد اولیه، تنها ۴.۴۸ میلیارد دلار پرداخت می کند؛ بدیهی است این مبلغ قبل از معضلات پدید آمده برای یاهو می توانست خیلی بالاتر از این حرف ها باشد.

با این تفاسیر و برخلاف پیش بینی ها، ورایزن از خرید یاهو صرف نظر نکرد و با کاهش مبلغ پرداختی می خواهد سرویس دهنده ایمیل را ضمن ادغام با AOL، تغییر نام داده و تعداد اعضای هیئت مدیره را از ۱۰ نفر به ۵ نفر کاهش دهد.

«مارنی والدن» مدیر نوآوری محصولات ورایزن در این رابطه می گوید: «تصاحب یاهو حرکتی استراتژیک است. ما به آینده نگاه می کنیم و می توانیم از استعدادها و ابزارهای آنها برای گسترش فعالیت های خود در زمینه بازاریابی دیجیتالی نهایت بهره را ببریم».

در رابطه با یاهو و ورایزن بیشتر بخوانید:

 

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟