مدیرعامل شرکت فروشنده موبایل 4 دلاری به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد

مدیرعامل شرکت فروشنده موبایل 4 دلاری به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد

مدیرعامل شرکت فروشنده موبایل 4 دلاری به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد

حدود یک سال قبل، شرکتی به نام «رینگین بلز» (Ringing Bells) موبایل هوشمندی را با قیمتی باورنکردنی در کشور هند عرضه کرد. این دیوایس که «فریدام ۲۵۱» نام داشت، با قیمت معادل ۴ دلار در هند فروخته می شد و مورد توجه قشر فقیر و کم درآمد این کشور نیز قرار گرفت.

البته از همان ابتدا می توانستیم سرنوشت این حراج بی سابقه را حدس بزنیم، و اکنون خبرها حاکی از آن هستند که «مهیت گول» بنیانگذار این شرکت به اتهام کلاهبرداری بازداشت شده است.

رویترز به نقل از پلیس هند می گوید دستگیری این فرد به خاطر عمل نکردن به تعهداتش برای ارسال کالا بوده. ظاهراً یکی از فروشندگان بزرگ موبایل در این کشور مبلغی نزدیک به ۳ میلیون روپیه (۴۵ هزار دلار) را به حساب این شرکت واریز کرده، اما در مقابل بخش ناچیزی از سفارش خود را دریافت نموده.

مقامات قضایی نیز می گویند فروشنده برای پس گرفتن پولش با کمپانی «رینگین بلز» تماس گرفته، اما از سوی «مهیت گول» و یکی دیگر از مدیران اجرای تهدید شده که در صورت پیگیری، خودش و خانواده اش را به کشتن خواهد داد.

گفتنیست «فریدام ۲۵۱» سال گذشته به خاطر قیمت ۲۵۱ روپیه ای در هند مورد استقبال قرار گرفت، اما مشخص بود که قیمت فروش آن از هزینه تمام شده تولیدش بیشتر است، و کارشناسان معتقد بودند این کمپانی از «ترفند پانزی» برای کسب و کارش استفاده می کند، که نوعی کلاهبرداری محسوب می گردد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل