همه چیز درباره آیفون ۱۱

استفاده یکی دیگر از مقامات آمریکایی از ایمیل شخصی دردسر ساز شد

به گفته خبرگزاری ها مایک پنس، معاون رئیس جمهمور، که پیش از این هیلاری کلینتون را به دلیل استفاده از ایمیل شخصی برای ارسال نامه های الکترونیکی دولتی مورد انتقاد قرار داده بود، خود نیز از سرویس AOL برای ایمیل های دفتر دولت استفاده کرده است.

اما این بهترین قسمت ماجرا نبوده و مشخص شده است که یک هکر توانسته به حساب کاربری «پنس» وارد شده و از مخاطبان او کلاهبرداری کند اما ممکن است او اطلاعاتی از ایمیل های محرمانه را نیز دزدیده باشد.

بر اساس تحقیقات IndyStar، در ایندیانا استفاده از آدرس ایمیل شخصی برای مقاصد اداری غیر قانونی نیست. ر همین رابطه «اریک هالکامب» از سیاستمداران ایندیانا، 29 صفحه از ایمیل های اکانت شخصی «پنس» را منتشر کرده است اما خبر بد این است که هالکامب تصمیم گرفته به دلیل محرمانه بودن، تعداد نامشخصی از ایمیل های AOL را حفظ کند و از انتشار آنها خودداری کند.

گفتنی است برخی معتقد هستند از آنجایی که «پنس» تنها یک فرماندار بوده اما کلینتون در مقام وزیر امور خارجه خدمت می کرده است، بنابراین پرونده های آنها شبیه به یکدیگر نیست. با این حال استفاده از ایمیل شخصی برای امور دولتی ایمن نخواهد بود.

لازم به ذکر است در تابستان گذشته یک هکر به حساب کابری AOL پنس نفوذ کرده و به تمام مخابطین او یک ایمیل با مضمون احتیاج پنس به پول ارسال کرده و قصد داشته از مخاطبین او کلاهبرداری کند.

منبع:
BGR
برچسب ها

مطالب مرتبط

ارتباط اینترنتی جولین آسانژ مؤسس ویکی لیکس به دلایل نامعلومی قطع شد

چند ساعت قبل اکانت توئیتر ویکی لیکس در خبری فوری اعلام کرد: «ارتباط اینترنتی جولین آسانژ توسط یکی از نهادهای دولتی قطع شده است. ما در حال اجرای اقدامات مقتضی هستیم.»طبق اخبار موجود، بنیانگذار استرالیایی وب سایت WikiLeaks که مدت هاست به خاطر انتشار و افشای اسناد محرمانه به اشتهار رسیده، به اینترنت دسترسی ندارد،... ادامه مطلب

نقش رسانه های اجتماعی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا

در سال میلادی جاری و طی انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده، شبکه های اجتماعی نقشی محوری را در معرفی کمپین ها و نامزدها به رأی دهندگان ایفا کرده اند. درجه نفوذ این رسانه ها در انتخابات به حدی رسیده که حتی ویکی پیدیا نیز صفحه ای اختصاصی را به بررسی نقش این رسانه بر انتخابات... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x