با وجود کاهش ارزش سهام، مدیرعامل AMD به آینده محصولات رایزن خوشبین است

با وجود کاهش ارزش سهام، مدیرعامل AMD به آینده محصولات رایزن خوشبین است

سهام شرکت AMD پس از رشد ۴۰۰ درصدی طی ۱۲ ماه گذشته، روند نزولی را در پیش گرفت. منابع خبری می گویند استقبال اولیه نه چندان مناسب از پردازنده های دسکتاپ رایزن و ناخشنودی گیمرها از عملکرد نسبتاً ضعیف این CPUها در حوزه گیمینگ، عامل اصلی کاهش ارزش سهام ای ام دی است.

با این حال، «لیزا سو» مدیرعامل این کمپانی در مصاحبه اخیر خود گفته است:

آنچه برای AMD اهمیت دارد، تولید و عرضه محصولاتی با کیفیت و عالی است و اگر بازار بورس هم با ما همراهی کند، وضعیت بسیار بهتری پیدا خواهیم کرد. حوزه گیمینگ روی کامپیوترهای شخصی، بهترین راه برای دسترسی به میلیون ها کاربر حرفه ای است.

علی رغم کسب امتیاز ضعیف جدیدترین محصولات AMD از تحلیلگران و کارشناسان، «سو» می گوید کمپانی متبوعش راهبرد چندلایه و متنوعی را برای تولید محصول در پیش گرفته و سخت افزارهای متعددی از سوی آنها عرضه خواهند شد.

نمودار دوازده ماهه ارزش سهام AMD

مدیرعامل این کمپانی آمریکایی معتقد است از آنجا که خانواده پردازنده های رایزن به تازگی تولید شده اند و هنوز در ابتدای راه هستند، بنابراین به زمان نیاز دارند تا با انجام تست های مختلف و بهینه سازی های متعدد، بتوان آنها را به سطح رقابتی کنونی یا حتی فراتر از سایر رقبا رساند.

«سو» نسبت به وضعیت سفارشات CPUهای جدیدشان خوش بین است و می گوید «در حال افزایش ظرفیت تأمین خود هستیم، و میلیون ها قطعه چیپ را به فروش خواهیم رساند.»

گفتنیست بزرگ ترین رقیب AMD در حوزه پردازنده های دسکتاپ، کمپانی معظم اینتل است اما برخی تحلیلگران معتقدند خانواده محصولات رایزن با توجه به قیمت مناسب و عملکرد خوب، می تواند ورق را به نفع این کمپانی برگرداند.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato