رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور: الکامپ بعدی در تیرماه 96 برگزار می شود

نشست خبری نظام صنفی رایانه ای کشور امروز با حضور ناصر علی سعادت ریاست این سازمان و همچنین جمعی از اصحاب رسانه در دفتر اصلی آن واقع در خیابان خرمشهر تهران برگزار گردید. در جریان این نشست، آقای سعادت از انتقال زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ از زمستان به تابستان خبر داد و همچنین پاسخگوی سوالات برخی از خبرنگاران بود.

در ادامه توجه شما را به بیانیه خبری این سازمان در رابطه با نشست یاد شده جلب می کنیم.

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ 30 تیر تا دو مرداد سال 1396 برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور، ناصر علی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اعلام این خبر، گفت: پیرو مذاکرات انجام‌ شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، درخواست دیرینه صنف و صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در خصوص تغییر زمان برگزاری نمایشگاه سرانجام محقق شد و الکامپ سال آینده تابستان برگزار می‌شود.

او افزود: با اعمال تغییر در زمان برگزاری کل فضای نمایشگاه بالغ بر 60 هزار مترمربع نیز به‌طور کامل به الکامپ اختصاص خواهد یافت و به‌این‌ترتیب دومین خواسته صنف نیز برآورده شد.

سعادت با اشاره به مزیت‌ های تغییر زمان و افزایش فضای برگزاری الکامپ، خاطرنشان ساخت: برگزاری نمایشگاه در تابستان که مدارس تعطیل هستند، چالش ترافیک را برطرف می‌سازد. همین‌ طور آب‌ و هوای مساعد، امکان استفاده از پتانسیل‌ های فضای باز را مهیا می‌سازد. افزایش متراژ محدودیت‌ های ما برای اختصاص فضای بزرگ‌ تر به استارتاپها را رفع می‌ کند و برای الکامپ آینده می‌ توانیم فضای بیشتر با مشارکت تعداد بیشتری از استارتاپها داشته باشیم. بخش الکام گیمز هم در سال آینده می‌تواند در فضای بزرگ‌ تری برپا شود.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، به چالش‌های برگزاری نمایشگاه در نیمه اول سال اشاره کرد و افزود: زمان کوتاهی تا برگزاری نمایشگاه در پیش داریم اما اگر به دنبال حل این مسئله هستیم یک بار برای همیشه باید سختی تحمل شود تا به روال عادی تبدیل شود.

لزوم کسب مجوز کسب‌ و کارهای اینترنتی از سازمان

سعادت در ادامه نشست به فعالیت کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک در فضای مجازی و مرجع صدور مجوز آن‌ها اشاره کرد و گفت: در قانون نظام صنفی ماده 87 آمده، آیین‌ نامه‌ ای برای فعالیت کسب‌ و کارهای فضای مجازی تهیه شود. همچنین در ماده دو ذکرشده، این قانون شامل اصنافی که دارای قانون خاص هستند، نمی‌ شود. بنابراین طبق قانون مصوب مجلس، سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور عهده‌دار فعالیت‌هایی است که در صنعت ICT حضور دارند و این اصناف مجوز فعالیت‌هایشان را باید از سازمان بگیرند.

سعادت همین‌طور در پاسخ به این سوال که چه فعالیتی مربوط به سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای و ICT می‌ شود؟! تشریح کرد: تجارتی که به‌صورت سنتی فعال است و از صنعت ICT به‌عنوان ابزار توسعه و به‌روزرسانی کسب‌ و کارش استفاده می‌ کند، مرتبط با سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای نیست و باید تحت پوشش اتحادیه مربوط به خود کار کند. اما پدیده‌ ها و کسب‌ و کارهایی امروز ظاهر شدند که با بهره‌ مندی از تکنولوژی و فضای مجازی تجارت جدیدی را راه‌اندازی کرده‌اند؛ این‌ ها اگر سایت یا اپلیکیشن ­شان دچار اختلال شود، ورشکست می‌ شوند. این گروه کاملا با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مرتبط بوده و باید از سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور مجوز بگیرند.

او با تاکید بر اینکه برای هر کسب‌ و کار جدید و نوآورانه‌ ای نمی‌توان اتحادیه ایجاد کرد، افزود: امروز موضوع حمل‌ و نقل مطرح است و در آینده ممکن است کسب‌ و کارهای دیگری این وضعیت را پیدا کنند، فرصت سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای برای گذراندن این شرایط و دریافت مجوزها مناسب است تا در یک اقدام کارشناسی وضعیت مسائلی از این‌ دست مشخص شود.

رئیس سازمان صنفی رایانه‌ ای خاطرنشان کرد: یکی از مدارکی که معمولا برای گرفتن مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مورد نیاز است، مجوز سازمان نصر است. بنابراین هر کس در صنعت ICT فعالیت می‌ کند، پیش از اینکه حوزه تخصصی خود را مشخص کند، باید از سازمان نصر استان مربوط خود مجوز فعالیت بگیرد.

سعادت با اشاره به جلسات برگزارشده با شورای عالی فضای مجازی درباره کسب‌ و کار تجارت الکترونیک بیان کرد: دولت بخش خصوصی و شورای عالی فضای مجازی اقداماتی را در جهت تسهیل فعالیت‌های تجارت الکترونیک انجام می‌دهند. همچنین ساماندهی فعالیت‌های تجاری و تولید مجاز در صنعت رایانه به ما مربوط است و در بدنه سازمان نصر بیش از ۱۳۰۰۰ عضو وجود دارد و مردم نیز باید دقت کنند که به کسب‌ و کارهای غیر مجاز مراجعه نکنند.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص ادغام نمایشگاه‌های الکامپ و تلکام نیز توضیح داد: صورت‌ جلسه‌ای با حضور سازمان و شرکت سهامی نمایشگاه‌ ها و نمایندگان وزارت ICT و مجری تلکام تهیه‌ شده و همه موافق هستند، این دو نمایشگاه کنار هم قرار گیرند. مقرر است این اتفاق برای سال ۱۳۹۷ بیفتد البته با توجه به برگزاری الکامپ در تابستان ۱۳۹۶ اگر مجری تلکام بتواند این نمایشگاه را زودتر برگزار کند نیز برای آن هماهنگی ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همچنین با اشاره به انتخابات نظام صنفی رایانه‌ای در سطح استان‌ها در اواخر پاییز سال آینده گفت: یکی از برنامه‌های سازمان به‌روز کردن آیین‌نامه مصوبه هیات وزیران بعد از ۱۲ سال است تا صنف رایانه‌ای چارچوب‌های قانونی خود را به‌روز کند.

مطالب مرتبط

سخنگوی ثبت احوال: بیش از ۱۰ میلیون ایرانی در صف دریافت کارت هوشمند ملی هستند

کارت هوشمند ملی به عنوان یکی از کلیدهای اصلی ورود به دولت الکترونیکی شناخته می‌شود. سخنگوی سازمان ثبت احوال اما اعلام کرده که تا به امروز بیش از ده میلیون نفر در نوبت دریافت کارت هوشمند ملی هستند و به نظر می‌رسد چاپخانه طرف قرارداد با این سازمان به تعهدات خود به درستی عمل نکرده... ادامه مطلب

توضیح وزیر کشور درباره قطع اینترنت در آبان ماه: امنیت عمومی مهم بود

سوم آذر پارسال بود که مجلس بعد از اظهارات وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه نقشی در قطعی اینترنت در آبان ماه گذشته ندارد، طرح استیضاح وزیر کشور را به دلایل مختلف از جمله قطع اینترنت مطرح کردند. بعد از گذشت شش ماه از این مساله، وزیر کشور در مصاحبه تلویزیونی خود رسما تایید کرد که... ادامه مطلب

طرح آینده نگاری سازمان فناوری اطلاعات به دنبال چیست؟

مدیرکل توسعه راهبردها و سیاستهای سازمان فناوری اطلاعات ایران از شرکت بیش از ۱۲۰۰ نفر در طرح آینده نگاری اولویت‌ها و راهبردهای فناوری اطلاعات کشور خبر داد؛ طرحی که به گفته او قرار نیست صرفا یک پژوهش کتبی باشد و دولت سعی دارد تا داده‌های استخراج شده از آن را به گزاره‌های و سیاست‌های اجرایی... ادامه مطلب

طرح «انتخاب هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی» توسط وزارت ارتباطات رونمایی شد

رییس سازمان فناوری اطلاعات در آیین رونمایی از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال از پروژه انتخاب هر ایرانی یک تلویزیون اینترنتی رونمایی کرد؛ پروژه‌ای که به واسطه آن مردم می‌توانند از بین سه VOD بزرگ کشور و از طریق اینترنت ثابت، یک ماه اشتراک رایگان داشته باشند.به گفته «امیر ناظمی» مردم مانند هر نیاز عمومی دیگری،... ادامه مطلب

حمایت ۵۰ میلیون تومانی از ۵ هزار کسب‌وکار زیان دیده در ایام کرونا توسط وزارت ارتباطات

رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم «آیین رونمایی از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال» از پروژه حمایتی وزارت ارتباطات برای کسب‌وکارهای زیان دیده در ایام کرونا رونمایی کرد. «امیر ناظمی» با اعلام اینکه در دوره ریاست جمهوری روحانی ضریب نفوذ اینترنت از ۲۷.۵٪ به ۹۰٪ رسید و ظرفیت ترافیک از ۰.۸۶ ترابیت به ۱۸ ترابیت بر... ادامه مطلب

جهرمی در حضور رییس جمهور آخرین آمارهای حوزه فناوری اطلاعات ایران را اعلام کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آیین رونمایی از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال تاکید کرد که اقتصاد دیجیتال می تواند جایگزین اقتصاد نفتی شود و با جهش اقتصاد دیجیتال ایران هوشمند قابل تحقق است. بر اساس صحبت‌های جهرمی اقتصاد دیجیتال ایران هم‌اکنون به متوسط جهانی رسیده و شاخص 6.5 درصد را تجربه می‌کند. گفتنیست... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟