سامسونگ به خبر جاسوسی CIA توسط تلویزیون هایش واکنش نشان داد

سامسونگ به خبر جاسوسی CIA توسط تلویزیون هایش واکنش نشان داد

دیگر کسی نیست که در مورد اسنودن و افشاگری های وی نشنیده باشد. به گفته ویکی لیکس، سازمان CIA قادر است همانند NSA به تلفن همراه شما نفوذ کرده و حتی اطلاعات رمزگذاری شده تان مثل گفتگوهای صورت پذیرفته در اپلیکیشن های پیام رسان را بخواند و جاسوسی کند.

همه می دانند که سازمان CIA احتمالا به راحتی می تواند آیفون، یا تلفن اندرویدی و ویندوزی همه شهروندان آمریکایی را زیر نظر بگیرد، اما اگر به شما بگوییم که تلویزیون ها هم شامل حال این برنامه گسترده جاسوسی می شوند چه؟

پس از رسوایی های بزرگی همچون انفجار پیاپی باتری یکی از پرچمداران سال و دستگیری رهبر شرکت، سامسونگ حالا باید با مسئله هک شدن تلویزیون های هوشمند خود توسط CIA دست و پنجه نرم کند. این شرکت کره ای می گوید که می داند تلویزیون هایش توسط CIA هک می شوند.

با توجه به آنچه که ویکی لیکس ارائه داده، تلویزیون های هوشمند سامسونگ حتی زمانی که خاموش هم باشند (اما برق شان وصل باشد) چندان ایمن نبوده و به راحتی مکالمات را در اختیار سازمان CIA قرار می دهند.

اپل طی بیانیه ای پیش تر اعلام کرد که تمام ایرادات ارائه شده در لیست ویکی لیکس را برطرف کرده و هیچ یک از نواقص، شامل حال آن ها نمی شود. سامسونگ نیز پس از آن در بیانیه ای گفت: «حفاظت از حریم شخصی مصرف کنندگان و امنیت محصولات مان، یک اولویت در سامسونگ است. ما از این گزارش مطلع هستیم و فورا به آن رسیدگی می کنیم.»

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato