ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسناد ویکی لیکس گوگل
تکنولوژی

گوگل تلویحاً صحت اسناد منتشر شده توسط ویکی لیکس را تایید کرد

سه شنبه این هفته پایگاه ویکی لیکس بیش از ۸ هزار سند محرمانه مربوط به سازمان سیا، موسوم به «Vault 7» را منتشر ساخت که بر اساس آنها این سازمان جاسوسی با استفاده از متدهای ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۵

سه شنبه این هفته پایگاه ویکی لیکس بیش از ۸ هزار سند محرمانه مربوط به سازمان سیا، موسوم به «Vault 7» را منتشر ساخت که بر اساس آنها این سازمان جاسوسی با استفاده از متدهای متعدد از کاربران سرویس ها و ابزارهای الکترونیکی جاسوسی می کرده است. حال کمپانی گوگل نسبت به این مسئله واکنش نشان داده است.

هرکدام  از کمپانی های مطرح تکنولوژیک که نام آن ها در این اسناد برده شده بود به نحوی به این مسئله واکنش نشان داده اند، اما سکوت کمپانی گوگل به عنوان مالک سیستم عامل اندروید و مرورگر گوگل کروم بسیاری را نگران ساخته بود. این شرکت بالاخره طی یک بیانه رسمی دیدگاه خود را در خصوص این ماجرا اعلام کرد.

«با بررسی اسناد منتشر شده ما اطمینان حاصل کردیم که با انجام به روز رسانی های امنیتی و تمهیدات در نظر گرفته شده در سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم، حفاظت لازم را از امنیت کاربران خود ایجاد کرده ایم. کارشناسان ما در حال بررسی بیشتر اسناد هستند تا در صورت نیاز امنیت بیشتری را برای کاربران خود فراهم آوریم. ما همواره امنیت را در اولویت کارهای خود قرار داده ایم و به سرمایه گذاری در زمینه ابزارهای دفاعی خود ادامه خواهیم داد.»

به مانند اپل و سامسونگ، گوگل نیز در بیانیه خود به صورت موردی به آسیب پذیری های رفع شده و موارد نگران کننده باقی مانده در محصولاتش اشاره نکرده، اما همین که این شرکت ها به وجود چنین نقص هایی اذعان دارند، خود تایید کننده صحت اسناد منتشر شده است. ضمن این که این مسئله هکرهای را بیش از پیش ترغیب می کند تا به دنبال کشف حفره های امنیتی بیشتر در این سرویس ها باشند.

لازم به ذکر است که وبسایت ویکی لیکس اعلام کرده که اسناد Vault 7 تنها بخش آغازین «بزرگترین افشای اسناد محرمانه سازمان CIA در تمام دوران ها» است. بنابراین می بایست انتظار افشاگری های بی سابقه بیشتری را در این زمینه داشته باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • NiMa
    NiMa | ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

    یکی به من بگه تلویحا یعنی چی

مطالب پیشنهادی