ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل حالا می تواند به کمک یادگیری ماشینی اجزای داخل ویدیو را شناسایی کند

مدیر تیم محققان هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در گوگل کلاد، Fei-Fei Li اخیراً به استیج کنفرانس Next Cloud گوگل رفته تا به صحبت درباره نسل بعدی اپلیکیشن های مبتنی بر هوش مصنوعی کمپانی بپردازد. ...

مدیر تیم محققان هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در گوگل کلاد، Fei-Fei Li اخیراً به استیج کنفرانس Next Cloud گوگل رفته تا به صحبت درباره نسل بعدی اپلیکیشن های مبتنی بر هوش مصنوعی کمپانی بپردازد. این تکنولوژی ها تفاوت های قابل توجهی در اتومبیل های خودران، حفظ سلامت و البته فیلترهای اسنپچت و قابلیت های جستجوی گوگل فوتوز به وجود خواهند آورد.

وی نمایشی از رابط برنامه نویسی هوشمند ویدیو روی استیج داشت و نشان داد که این رابط برنامه نویسی می تواند یک سگ پا کوتاه را هنگام ورود به ویدیو شناسایی کند و بعد تشخیص دهد که ویدیو، یک آگهی تبلیغاتی بوده است. در دمویی دیگر، با جستجوی آسان لغت «ساحل - Beach»، ویدیوهایی یافته می شود که شامل تصاویری از سواحل هستند. بنابراین کافی است که عبارت «غروب آفتاب - Sunset» را در اپلکیشن گوگل فوتوز جستجو کنید تا بهترین تصاویرتان به هنگام فرا رسیدن تاریکی شب یافته شوند.

تا پیش از این، کامپیوترها قادر به درک مستقیم محتویات یک ویدیو نبودند و نیاز به علامت گذاری دستی احساس می شد. گوگل در حال اطمینان حاصل کردن از دسترسی تمام توسعه دهندگان به این رابط برنامه نویسی هست و البته چند رابط برنامه نویسی یادگیری ماشینی نیز برای آنها در نظر گرفته است.

گوگل برای اثبات جدیت خود برای فعالیت در حوزه سرویس های ابری و و علامت دادن به سرمایه گذاران، نایب رییس ارشد گوگل کلاد، یغتی دیانا گرین را به روی استیج آورد و بعد از آن، ساندار پیچای، مدیر عامل کمپانی و اریک اشمیت، رییس هیئت مدیره آلفابت به سخنرانی پرداختند.

سوال بزرگ اینجاست که تلاش گوگل برای رقابت با آمازون و مایکروسافت به ثمر خواهد نشست و اوضاع را به نفع کمپانی تغییر خواهد داد یا خیر. وال استریت ژورنال در گزارشی می گوید که گوگل به اندازه قابل توجهی از دو رقیبش جا مانده؛ حتی با وجود رقابتی بودن تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی.اما اگر گوگل بتواند تکنولوژی خود را همانطور که به نمایش در آورد به دست مشتریان برساند، قطعاً به بازی برخواهد گشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی