راهکار نروژ برای گسترش حمل و نقل سبز تا سال 2025

تابستان گذشته خبری مبنی بر منع تردد خودروهای بنزینی و دیزلی در نروژ تا سال 2025 منتشر شد. این خبر در واقع برداشتی نادرست از یک بحث پیش آمده در پارلمان این کشور بود که بعدها توسط مقامات دولتی نیز تکذیب شد.

چند ماه بعد گزارش دیگری درباره برنامه بلند مدت نروژی ها برای استفاده از خودروهای دوستدار محیط زیست انتشار یافت که در آن به جای منع تردد، عبارت "پرداخت مالیات توسط آلوده کنندگان" به کار برده شده بود.

اخیرا انجمن خودروهای الکتریکی نروژ مقاله ای را در وبسایت خود منتشر کرده و به تشریح نحوه کمک دولت این کشور برای خرید خودروهای دوستدار محیط زیست در طول 25 سال گذشته پرداخته است.

حال خبر می رسد نروژی ها دورنمای جدیدی را ترسیم کرده و قصد دارند با اتخاذ سیاست های لازم کاری کنند که تمام خودروهای صفر کیلومتر فروخته شده در این کشور در سال 2025 بدون آلایندگی یا با آلایندگی بسیار کم باشند.

رالی خودروهای الکتریکی در نروژ

آنطور که شواهد نشان می دهد، هدف گذاری نروژی ها بسیار خوشبینانه است اما به هر حال می تواند سرآغازی بر یک تغییر بزرگ باشد. دولت این کشور به خوبی می داند که ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی حتی در سال 2025 به منزله نوعی زیاده خواهی است، اما استفاده از سیاست های صحیح می تواند مردم را به سمت خودروهای سبز هدایت کند.

تصویری از خودروهای پارک شده در خیابانی در اسلو، پایتخت نروژ؛ سه خودرو از پنج خودروی حاضر در این عکس الکتریکی هستند

در واقع سیاست گذاران کشور نروژ می خواهند سیستم مالیاتی را به نفع اتومبیل های هیبریدی و الکتریکی تغییر داده و هزینه های مرتبط با خرید و مالکیت این خودروها را کاهش دهند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده شبکه شارژ خودروهای Plug-in تا سال 2025 به میزان چشمگیری گسترش خواهد یافت.

در این راستا نروژ با یک چالش دیگری روبرو بوده و به منظور رعایت دستورالعمل "انرژی پاک برای حمل و نقل در اروپا" باید برای هر 10 خودروی الکتریکی یک مکان شارژ احداث کند.

این موضوع تا سال 2020 باید بطور کامل انجام شود؛ بر اساس پیش بینی ها نیز تا آن زمان 250,000 اتومبیل الکتریکی وارد خیابان های نروژ خواهد شد. بنابراین با یک عملیات ریاضی ساده می توان نتیجه گرفت که نروژی ها در عرض سه سال آینده باید 25 هزار ایستگاه شارژ الکتریکی در خاک خود دایر کنند.

در سال 2015 حدود 1350 ایستگاه شارژ الکتریکی در نروژ وجود داشت که مطابق با استانداردهای اروپا بود. دولت این کشور ثروتمند در نظر دارد تا پایان سال 2017 در هر 50 کیلومتر مسیر اصلی، حداقل دو ایستگاه شارژ سریع با استانداردهای چندگانه احداث نماید.

مسلما استفاده از اتومبیل های برقی یا هیبریدی نقشی بسیار پر رنگ در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ دارد. به همین جهت کشورهای پیشرفته از جمله نروژ با تدوین سیاست های تشویقی سعی می کنند مردم را به سمت این خودروها سوق دهند.

مساله ای که متاسفانه در کشور ما هنوز چندان مورد توجه قرار نگرفته و کماکان باید شاهد مصرف سوخت زیاد خودروهای قدیمی، آلودگی هوای فزاینده و مشکلات عدیده برای مردم باشیم.

مطالب مرتبط

درگ تسلا و بوئینگ؛ برنده میدان کدام است؟ [تماشا کنید]

شاید درگ میان یک هواپیما و یک دستگاه خودروی الکتریکی کمی نامرتبط به نظر برسد و مثل این باشد که بخواهیم بتمن را با سوپرمن مقایسه کنیم. اما چنین  مسابقه ای برگزار گشته و ماشین الکتریکی Model S P90D تسلا با بوئینگ 737-800 jet وارد زمین شده و در یک فاصله نیم مایلی با هم... ادامه مطلب

مرسیدس بنز حداقل با 6 خودروی برقی به مصاف تسلا می رود

کمپانی تسلا با تولید اتومبیل های الکتریکی و کسب موفقیت در این زمینه به سایر خودروسازان بزرگ که عمدتا از موتورهای درون سوز استفاده می کردند، نشان داد آینده متعلق به خودروهای برقی است.پس از تسلا سایر کمپانی های بزرگ مثل بی ام وی، شورولت، نیسان و چند خودروساز بزرگ دیگر نیز برنامه هایی را... ادامه مطلب

تیونینگ یک خودرو برقی؛ اقدام جالب هیوندای برای تقویت مدل Ioniq

در میان اتومبیل های بنزینی، ارتقای عملکرد فنی یا همان تیونینگ یک امر بسیار رایج و متداول است و شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. اما علی رغم گذشت چند سال از زمان ظهور خودروهای الکتریکی، این دسته از اتومبیل ها به دلایل مختلف با استقبال تیونرها روبرو نشده و خبرهای چندانی... ادامه مطلب

تولید صدا توسط خودروهای برقی در اروپا اجباری می شود

یکی از ایراداتی که به خودروهای برقی نسبت داده می شود، عدم تولید صدا توسط آنها است. این امر می تواند خطراتی به دنبال داشته باشد، زیرا عابرین پیاده، دوچرخه سواران یا افرادی که دارای مشکل بینایی هستند، متوجه حضور خودروهای برقی در اطراف خود نشده و ممکن است به این دلیل تصادفاتی رخ دهد.برای... ادامه مطلب

ادعای جدید فولکس واگن؛ قیمت خودروهای برقی و بنزینی به یکدیگر نزدیک شده است

یکی از اصلی ترین چالش های وسایل نقلیه برقی قیمت نهایی آن هاست. به طور مثال، مدل برقی هیوندای کونا در حدود 20 هزار دلار به نسبت بالاترین مدل بنزینی این خودرو گران تر است. نیسان لیف نیز در حدود 50 هزار دلار از تمامی محصولات هاچ بک نیسان قیمت بیشتری دارد.در چنین وضعیتی معاون... ادامه مطلب

نظر مدیرعامل سابق گروه دایملر در مورد آینده صنعت خودروسازی

دیتر زیتچه در مصاحبه ای که با مجله اتوکار انگلستان داشته است، اعلام کرده که شرایط فعلی صنعت خودروسازی و چالش های پیش روی آن، بدترین شرایطی نیست که تا به حال در این صنعت دیده است. اما مشکلات موجود در زمینه جنگ تجارت جهانی و علل الخصوص چین، جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا، قوانین... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟