درخواست دوباره دولت انگلیس برای دسترسی به درب پشتی در واتس اپ

درخواست دوباره دولت انگلیس برای دسترسی به درب پشتی در واتس اپ

پس از حمله تروریستی که اخیراً در لندن انجام گرفت، مقامات انگلیسی بار دیگر کمپین آشنای مخالفت در برابر رمزنگاری دیجیتالی را از سر گرفت.

«امبر رود» وزیر کشور انگلستان عنوان کرد که عدم توانایی دولت در خواندن پیام هایی رمزگذاری شده به صورت end-to-end «کاملاً غیر قابل قبول است.» او همچنین در ادامه گفت «ما باید مطمئن شویم که کمپانی هایی نظیر واتس اپ، محیطی امن برای گفتگو را در اختیار تروریست ها قرار ندهند.»

گفتنی است اظهار نظر خانم «رود» به دلیل عدم اطلاع کافی در مورد دنیای تکنولوژی مورد نکوهش قرار گرفته اما این نبرد بین دولت ها و کمپانی های فناوری از مدت ها پیش در حال وقوع است.

لازم به ذکر است برخی از متخصصان امنیت و حریم خصوصی در پاسخ به مطالب عنوان شده توسط خانم «رود» به خطرات به وجود آمده در صورت وجود یک درب پشتی در اپلیکیشن های رمزنگاری اشاره کرده اند. به عنوان مثال «جیم کیلاک» مدیر اجرایی «Open Rights Group» بیان کرده که این چنین حرکتی می تواند «ریسک کاهش امنیت میلیون ها انسان عادی را در پی داشته باشد. زندگی ما بر پایه داده های رمزنگاری شده استوار است که ارتباطات، خریدها و بانک های ما را ایمن نگه می دارد.»

ناگفته نماند با وجود آنکه بسیاری از کمپانی عرصه فناوری معتقد هستند که تلاش ها برای ممنوع کردن رمزگذاری بیهوده خواهد بود، مشخص نیست که دولت انگلیس چه برنامه ای برای آن در نظر گرفته است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato