محققان از تبدیل اسفناج به محیط کشتی برای سلول های قلب خبر می دهند

محققان از تبدیل اسفناج به محیط کشتی برای سلول های قلب خبر می دهند

محققان در ماساچوست موفق شده اند متد جدیدی را توسعه دهند که می تواند برگ های اسفناج را به محیط کشتی برای سلول های قلب انسان تبدیل کند. تیم تحقیقاتی مورد اشاره با پمپاژ کردن یک دترجنت درون اسفناج، آن را از سلول های گیاهی خود تهی کرده و تبدیل به یک غشای شفاف می کنند که عموماً از سلولز تشکیل شده است. سپس دانشمندان سلول های قلب را درون ساختار باقیمانده کشت داده و مایعات و میکروبیدها را از طریق عروق موجود در برگ به سلول ها می رسانند.

نتیجه حاصل شده بستری امن و ایده آل برای رشد بافت قلب است. می بایست اشاره کرد که روش های موجود مانند پرینت سه بعدی نمی توانند به درستی شبکه های پیچیده شریانی را بازسازی کنند و از این محیط مناسبی برای رشد سلول های قلب نخواهند بود. از طرف دیگر سلولز از لحاظ زیستی سازگار بوده و نگرانی در رابطه با ایجاد واکنش های مخرب میان سلول های قلب و میزبان وجود نخواهد داشت.

گفتنی است همانند بسیاری دیگر از تحقیقات این چنینی، هنوز زمان و مسیری طولانی برای استفاده عملی از متد معرفی شده وجود دارد اما چنانچه بدان مرحله برسد، می توان انتظار تولید یک محیط مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست جهت رشد بافت قلب برای بیماران را داشت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato