ارزشمندترین شرکت حال حاضر؛ رکوردشکنی تازه در سهام اپل

ارزشمندترین شرکت حال حاضر؛ رکوردشکنی تازه در سهام اپل

سهام اپل با رقم ۱۴۳.۸۰ دلار به بالاترین قیمت نهایی در طول تاریخ کمپانی دست یافت. چنانچه تجزیه ۱ به ۷ سهام در خرداد ماه سال ۹۳ را در نظر بگیریم، هم اکنون سهام اپل دارای ارزشی برابر با ۱۰۰۶.۶ دلار است که این رقم نه تنها برای اهالی کوپرتینو رکوردشکن بوده بلکه تاکنون هیچ کمپانی نیز نتوانسته بدان دست پیدا کند.

گفتنی است با توجه به رکورد ثبت شده، هم اکنون ارزش کمپانی اپل برابر با ۷۵۴ میلیارد دلار است. برای آنکه بتوانید تصور درستی از آن داشته باشید، کمپانی مادر گوگل یعنی آلفابت دارای ارزشی معادل با ۵۶۸ میلیارد دلار بوده و این رقم برای مایکروسافت ۵۰۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

لازم به ذکر است ارزش سهام اپل از زمان عرضه نخستین آیفون در تیر سال ۸۶ تاکنون رشدی ۷۶۳ درصدی را تجربه کرده و از فروردین ماه ۸۹ که مصادف با ورود نسل نخست آیپد به بازار است، سهام کمپانی ساکن کوپرتینو ۳۴۶ اوج گرفته است. همچنین باید اشاره کرد از زمان سکانداری تیم کوک تا به حال نیز ارزش سهام اپل با افزایش ۱۶۶ درصدی مواجه شده است.

ناگفته نماند موفقیت محصولاتی همچون آیفون، آیپد، آی مک، آیپاد و اپل واچ توانسته این توفیق را برای کمپانی اپل به همراه داشته باشد و آن را به ارزشمندترین شرکت حال حاضر در دنیا بدل کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato