پیش بینی فروش بیشتر استورهای اندرویدی نسبت به اپ استور طی سال 2017

شرکت آماری App Annie که به خاطر دنبال کردن آمار مربوط به پلتفرم های اپلیکیشن ها شهرت دارد می گوید طی سال جاری میلادی، اپلیکیشن های اندرویدی از منظر فروش برای نخستین بار قادر به پیشی گرفتن از اپ های iOS هستند. این آمار براساس مجموع فروش تخمینی استورهای مختلف، به خصوص پلتفرم های شخص ثالث اندرویدی مانند دو استور آمازون و سامسونگ گلکسی به دست آمده است.

براساس تخمین App Annie، اپلیکیشن های گوگل پلی فروشی 42 میلیارد دلاری را طی سال جاری میلادی تجربه می کنند و این رقم برای استورهای اندرویدی شخص ثالث به 36 میلیون دلار خواهد رسید. مجموع فروش 78 میلیارد دلاری اپلیکیشن های اندرویدی در حالی کسب می شود که انتظار می رود اپلیکیشن های سیستم عامل iOS به درآمدی معادل 60 میلیارد دلار دست یابند.

با این همه، در صورتی که آمار مربوط به استورهای شخص ثالث را کنار بگذاریم، App Annie عقیده دارد تا سال 2021 میلادی، اپلیکیشن های اپ استور اپل با فاصله ای 20 میلیون دلاری، فروش اپ های گوگل پلی را پشت سر می گذارند. برای این بازه زمانی 5 ساله، App Annie افزایش نرخ فروش 18 درصدی را در مجموع فروش تمام اپلیکیشن ها پیش بینی کرده است.

این موسسه آماری می گوید که منطقه آسیا-اقیانوسیه، بیشترین تقاضا را برای اپلیکیشن های اندروید و iOS دارد و پس از آن به ترتیب مناطق آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آفریقا در پی خرید اپلیکیشن ها هستند.

در هر صورت، اندروید در حال حاضر بیشترین سهم را از بازار موبایل های هوشمند در سراسر جهان در اختیار دارد و می توان احتمال داد که بعد از امسال، مجموع فروش استورهای شخص ثالث و گوگلی پلی بیشتر از فروش iOS باشد. با این همه یک نکته را نباید فراموش کرد؛ گذشته از میزان فروش هر پلتفرم، اپلیکیشن های iOS همواره سود بیشتری برای توسعه دهندگان اپلیکیشن نسبت به اندروید داشته اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟