سامسونگ مشغول توسعه هدستی واقعیت مجازی برای رقابت با HTC Vive است

سامسونگ مشغول توسعه هدستی واقعیت مجازی برای رقابت با HTC Vive است

با معرفی پرچمداران گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، سامسونگ حالا این فرصت را دارد که اندکی از هیایوی صنعت موبایل های هوشمند فاصله گرفته و به سراغ تحقق جاه طلبی های خود در زمینه واقعیت مجازی برود. نایب رییس اجرایی واحد تبلیغات سامسونگ موبایل، لی یانگ-هی اخیراً در مصاحبه ای تایید کرده هدست واقعیت مجازی مستقل کمپانی، کماکان در مرحله توسعه به سر می برد.

این هدست واقعیت مجازی جدید، اساساً «تهیه کنندگان رسانه ای و گیمرهای حرفه ای» را هدف قرار داده و به نظر می رسد سامسونگ در صدد رقابت با هدست های پریمیومی مانند HTC Vive و پلی استیشن وی آر برآمده است؛ مسلماً همکاری سامسونگ با آکیلس نیز در این راه می تواند کمک شایانی به کره ای ها بکند.

هنوز مشخص نیست که دستگاه تازه سامسونگ، باید همچون HTC Vive و آکیلس ریفت به یک پی سی متصل باشد یا به صورت جداگانه و بدون نیاز به موبایلی هوشمند عمل می کند. اما گفته می شود این هدست که طی کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۷ پشت درهای بسته به نمایش درآمده، از چیپ موبایل ۱۰ نانومتری اگزینوس ۹ بهره مند خواهد بود.

بدون شک سامسونگ اطمینان خاطر زیادی در قبال پردازنده های موبایل خود دارد و استفاده از آن در هدست واقعیت مجازی مستقلی، به خوبی نشان دهنده این اعتماد به نفس است. علاوه بر این می توان احتمال داد که هدست مورد اشاره، به «پروژه اودیسه» سامسونگ ارتباط دارد که در واقع به برنامه های سامسونگ برای حضور گسترده تر در زمینه واقعیت مجازی و گیمینگ اطلاق می شود.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato